Loading...

У льодах Гренландії з’являються "найбільші у світі водоспади". Чому це непокоїть учених

У льодах Гренландії з’являються "найбільші у світі водоспади". Чому це непокоїть учених

Минулого року на крижаному покриві Гренландії сформувався, можливо, найвищий водопад у світі. Усього за п’ять годин він осушив озеро талої води, об’ємом у 5 млн кубічних метрів – це дорівнює двом тисячам олімпійських басейнів. Це занепокоїло учених.

Об этом сообщает http://biznesfakty.com

Дослідити це явище учені з змогли завдяки дронам — їхня робота опублікована у Proceedings of the National Academy of Sciences. Про це пише Washington Post.

Тріщині у кризі Гренландії_1

Крижаний щит зазвичай має товщину близько кілометра. Улітку частина поверхні тане, через що на ньому з’являються тисячі озер. Більшість з них зникають за кілька годин, залишаючи великі прогалини, глибиною до одного кілометра. У цих місцях вода продовжує стікати і надалі, що й формує "найбільші водоспади у світі".

Тріщині у кризі Гренландії_2

Нове дослідження передбачає, що вчені недооцінюють кількість водойм, які частково і швидко стікають в крижаний покрив щороку. Це означає, що для комп’ютерних моделей, що використовуються для прогнозування підвищення рівня моря, може знадобитися корегування. Так наприклад ООН нещодавно заявило, що тала вода навряд чи сильно вплине на рух крижаного щита. Дослідники з цим не згодні.

Зазначається, що разом зі змінами клімату таких озер буде з’являтися ще більше.

Як людство може врятувати Землю від кліматичних змін Як людство може врятувати Землю від кліматичних змін

Водночас це перше дослідження, яке показало, що часткове осушення озера може відбуватися через тріщини в льоді, а не через переповнення або інші причини. Це означає, що ще більше води стікає під крижаний щит, через що він сповзає швидше.

Зазначимо, останнім часом інформаційний простір сповнений різноманітними апокаліптичними передбаченнями щодо майбутнього людства та згубних наслідків кліматичних змін – починаючи від того, що їжі стане замало, до неминучого затоплення міст унаслідок збільшення рівня моря та повалення людської цивілізації. Що не так з більшістю прогнозів про зміни клімату та які з них правдиві - читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео Вчені у Гренландії сфотографували собак, які ніби йдуть по воді

Собаки в упряжці, які йдуть по воді. Ці фантастичні кадри зробили вчені у Гренландії. Світлини чудово ілюструють наслідки глобального потепління. Насправді чотирилапі йдуть по кризі, що тане через аномально спекотне літо.

Вчені у Гренландії сфотографували собак, які ніби йдуть по воді
ТСН. 19:30
  • Facebook 3
  • Twitter 1
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber

Джерело статті: “https://tsn.ua/nauka_it/u-lodah-grenlandiyi-z-yavlyayutsya-naybilshi-u-sviti-vodospadi-chomu-ce-nepokoyit-uchenih-1454361.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP