Loading...

Перший десяток найбагатших людей у світі 2021 року

До десятка найбагатших людей світу увійшло восьмеро американців, один китаєць і один француз

10. Стів БАЛМЕР, 64 роки, США, статки $87,7 млрд

Об этом сообщает Вневоле


w_01706374
Фото: ЕРА


Американець Стівен Ентоні Балмер із січня 2000-го 14 років поспіль був генеральним директором транснаціональної корпорації Microsoft, що спеціалізується на створенні комп’ютерних програм. Він став першим у світі мільярдером, зобов’язаним своїми статками роботодавцю, а не власному бізнесу чи багатій спадщині. Предки Балмера по материнській лінії родом із Білорусі, а сам він двічі відвідував Україну – 2008-го і 2010-го.

Майбутній мільярдер прийшов у Microsoft на початку 1980-х на запрошення одного із засновників компанії Білла Гейтса, із яким познайомився під час навчання в Гарвардському університеті. Балмер керував розробленням перших версій операційних систем MS-DOS і Windows. Після звільнення з компанії 2014 року він купив баскетбольний клуб Los Angeles Clippers за $2 млрд.

Про стиль керівництва Балмера у відкритих джерелах суперечливі відомості. Журнал Forbes двічі заносив його в рейтинг найгірших керівників року. Колишнього гендиректора звинувачували в тому, що він утратив ринки нових споживчих технологій – наприклад, смартфонів і планшетів, – якими в підсумку заволодів конкурент Microsoft, компанія Apple. 2013-го Forbes писав, що за час керівництва Балмера курс акцій Microsoft упав на 36%.

Незважаючи на це, за даними Bloomberg, тільки протягом останніх майже півтора місяця Балмер додав до своїх статків майже $7,26 млрд.

9. Воррен БАФФЕТ, 90 років, США, статки $91 млрд


00_94
Фото: ЕРА


Один із найвідоміших і великих інвесторів у світі Воррен Баффет заробив свої статки з нуля, граючи на біржі. Першу інвестицію він зробив в 11 років, коли разом зі своєю сестрою купив три акції однієї компанії по $38,25 за штуку. Спочатку вартість акцій опустилася до $27, потім піднялася до $40, і маленький Баффет продав їх, щоб отримати прибуток у розмірі $5 за винятком комісії.

Описуючи цей випадок із дитинства, Баффет згадував, що за кілька років ціна акції піднялася до $202 і якби він зачекав, то заробив би приблизно $500. Перший досвід навчив майбутнього мільярдера того, що інвестор має бути терплячим і не панікувати, якщо ціни падають, і не продавати заради короткострокової вигоди. Відтоді Баффет дотримується стратегії довгострокового інвестування: середній строк володіння акцією становить приблизно 10 років.

Баффет відомий не тільки як один із найуспішніших інвесторів у світі, а й як один із найбільших благодійників в історії людства. Улітку 2010 року він оголосив про безоплатне передання 85% своїх статків – майже $31 млрд – благодійному фонду Білла і Мелінди Гейтсів. Це найбільше благодійне пожертвування у світі.

Раз на рік Баффет снідає з людиною, яка виграла це право на аукціоні. 2007-го сніданок із мільярдером коштував переможцю $600 тис., 2008-го сума зросла до $2,11 млн, а 2019-го – до $4,6 млн, писала The Wall Street Journal. Зібрані кошти передають на благодійні цілі.

За січень – лютий поточного року Баффет додав до своїх статків приблизно $3,35 млрд.

8. Чжун ШАНЬШАНЬ, 66 років, Китай, статки $91,7 млрд


09_1 _-_ nongfu_spring.
Фото: nongfuspring.com


Єдиний китаєць у першому десятку світових мільярдерів і найбагатша людина Азії Чжун Шаньшань веде усамітнений спосіб життя, рідко з’являється на публіці і практично не спілкується зі ЗМІ. До першого десятка світових мільярдерів він увірвався за рік. Ще на початку 2020-го у Шаньшаня було всього $7 млрд особистого капіталу, а на початку 2021-го – уже під $80 млрд.

За інформацією французької газети Le Monde, у ранній юності мільярдер працював будівельником, репортером, вирощував гриби і продавав фіранки, а згодом зайнявся бізнесом.

2020 року заможний китаєць вивів на фондовий ринок дві свої компанії – із виробництва бутильованої води Nongfu Spring і з виробництва вакцини проти гепатиту і тестів на виявлення COVID-19 Beijing Wantai Biological Pharmacy Enterprise. Обидві компанії і принесли своєму власникові стрімке зростання статків.

Спосіб життя Шаньшаня разюче відрізняється від звичок його колег по рейтингу мільярдерів. Він живе в невеликому за мірками Китаю місті Ханчжоу у скромній квартирі на березі озера. Співвітчизники називають Чжуна вовком-одинаком за його усамітнений спосіб життя.

За півтора місяця поточного року він поповнив свої статки на $13,5 млрд.

7. Сергій БРІН, 47 років, США, статки $92,6 млрд


07_25
Фото: James Duncan Davidson / O’Reilly Media, Inc.


Американський учений, виходець із Радянського Союзу, дослідник інтернет-технологій, розробник і один із засновників найбільшої пошукової системи Google. Майбутній мільярдер емігрував разом із сім’єю із СРСР у США 1979 року в шестирічному віці. Він вивчав математику та інформатику, закінчив Мерілендський і Стенфордський університети.

Основним джерелом доходів Бріна є компанія Google, яку він створив разом зі своїм другом і колегою по університету Ларрі Пейджем 1998 року. За шість років, 2004-го, імена засновників цієї пошукової системи зі статками $4 млрд уперше з’явилися у списку мільярдерів журналу Forbes.

Улітку 1990 року тоді 16-річний Сергій разом із батьком приїхали на два тижні в Радянський Союз. Уже за кілька днів після приїзду Брін подякував батькові за те, що той вивіз його з Росії. Улітку 2002 року в інтерв’ю каліфорнійському журналу Red Herring він сказав: "Росія – це Нігерія у снігу. Вам дійсно подобається ідея, що зграя бандитів контролюватиме постачання всієї світової енергії?"

Від початку 2021 року Брін поповнив свої статки на $12,8 млрд.

6. Ларрі ПЕЙДЖ, 47 років, США, статки $95,8 млрд


screenshot_2021-02-10_at_11.41.47
Скріншот: TED / YouTube


Разом зі своїм однокурсником по університету і найкращим другом Лоуренс Едвард Пейдж є розробником і співзасновником Google. Окрім того, саме він винайшов PageRank – найвідоміший метод обчислення умовної ваги інтернет-сторінки завдяки підрахунку важливості посилань на неї.

2004 року Пейдж став лауреатом премії Марконі – аналога Нобелівської премії для фахівців у галузі інформаційних технологій.

Мільярдер не раз згадував, що все дитинство провів у рідному домі серед розкиданих усюди комп’ютерів, наукових і технічних журналів. "Я пам’ятаю, як багато часу проводив над книгами і журналами", – написав він 2013 року у своєму посланні засновника Google.

Пейдж є інвестором компанії Ілона Маска Tesla Motors. Він активно інвестує в технології використання поновних джерел енергії, а також цікавиться, як передові цифрові технології можуть допомогти людству забезпечити свої потреби, скоротивши водночас робочий тиждень.

Від початку 2021 року Пейдж уже заробив $13,4 млрд.

5. Марк ЦУКЕРБЕРГ, 36 років, США, статки $102 млрд


11_21
Фото: Mark Zuckerberg / Facebook


Один із наймолодших мільярдерів, один із засновників соціальної мережі Facebook і керівник однойменної компанії Марк Цукерберг народився в багатодітній родині стоматолога і психіатра. Він був другою з чотирьох дітей і єдиним хлопчиком. Предки відомого американця родом із Німеччини, Австрії та Польщі.

Програмуванням Цукерберг захопився у шкільні роки, але вступив на факультет психології Гарвардського університету. Паралельно з навчанням у виші відвідував комп’ютерні курси. 2004 року разом із сусідами по кімнаті у студентському гуртожитку – Едуардом Саверіном, Дастіном Московіцем і Крісом Г’юзом – Цукерберг узявся до створення Facebook. Вищої освіти так і не завершив, а зосередився на розвитку соціальної мережі, популярність якої зростала в геометричній прогресії.

2010 року журнал Time назвав Цукерберга людиною року. Наразі Facebook у десятку найвідвідуваніших сайтів у світі. У соціальній мережі понад 2,5 млрд активних користувачів щомісяця. Проте довіру до компанії та її керівника було серйозно підірвано скандалом із Cambridge Analytica. На початку 2018-го американська влада встановила, що Facebook неодноразово використовував налаштування, які давали змогу передавати особисту інформацію користувачів без їхнього відома стороннім застосункам.

Найрезонанснішим випадком стало потрапляння даних про 87 млн користувачів у компанію Cambridge Analytica, яка намагалася моделювати переваги аудиторії соцмережі, показуючи їй релевантну політичну рекламу. Після розслідування на Facebook наклали рекордний штраф у розмірі $5 млрд за витік даних клієнтів, а сама компанія до кінця березня 2018-го втратила в капіталізації $134 млрд.

Протягом півтора місяця поточного року вже втратив $1,34 млрд своїх статків.

4. Бернар АРНО, 71 рік, Франція, статки $116 млрд


12_11
Фото: Jérémy Barande / Ecole polytechnique Université Paris-Saclay


Єдиний француз у першому десятку світових багатіїв Бернар Арно з кінця 1980-х очолює Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) – транснаціональну компанію, що виробляє предмети розкоші під торговельними марками Christian Dior, Louis Vuitton, Givenchy, Guerlain та іншими. Арно – спадковий бізнесмен, стартував із керівництва невеликою сімейною будівельною фірмою, яку свого часу продав, не повідомивши батька, що заснував фірму.

Арно протягом кількох років навчався у США, де вивчав бізнес-прийоми і методи злиття та поглинання компаній корпораціями. У середині 1980-х він захопився світом моди і захопився ідеєю створити компанію, яка стала б світовим лідером із виробництва та продажу предметів розкоші. Уже до початку 1990-х обіг очолюваної Арно компанії LVMH сягнув $5 млрд, а ринкова капіталізація – $10 млрд. До кінця 2019-го ці показники значно зросли.

Арно зарекомендував себе як жорсткий цілеспрямований бізнесмен, який не просто воскрешає відомі бренди, але робить їх прибутковими. В одному з інтерв’ю він так і заявив: "Гарантую безсмертя куплених мною брендів". Окрім вищеперерахованих компаній, сьогодні під контролем Арно такі модні бренди: Berluti, Guerlain, Celine, Givenchy, Kenzo, Loewe, Fred, Tag Heuer тощо.

Цього року Арно вже заробив $2,06 млрд.

3. Білл ГЕЙТС, 65 років, США, статки $136 млрд


13_08
Фото: gatesnotes.com


Американський програміст, підприємець і філантроп, співзасновник компанії Microsoft Вільям Генрі Гейтс III тривалий час був найбагатшою людиною планети. Протягом останніх кількох років він втратив перші позиції, але залишається в десятку світових мільярдерів.

Єдиний рейтинг, де позиції підприємця досі не похитнулися, пов’язаний із доброчинністю. Гейтс є рекордсменом за обсягом коштів, переданих на гуманітарні цілі. Станом на кінець 2016 року він пожертвував на благодійні цілі понад $31 млрд. 2010-го Гейтс виступив із пропозицією до всіх мільярдерів про передання половини своїх статків на благодійну діяльність. Наразі до ініціативи засновника Microsoft приєдналося кілька десятків заможних людей.

Гейтс захоплювався програмуванням із дитинства, уже у 13 років він написав свою першу комп’ютерну програму – гру "Хрестики-нулики". У восьмому класі на заняттях із програмування він познайомився з Полом Алленом, спільно з яким згодом, у середині 1970-х, і створив Microsoft.

Згадуючи ті часи, Гейтс говорив: "Я божеволів від комп’ютерів. Пропускав фізкультуру. Сидів у комп’ютерному класі до ночі. Програмував у вихідні. Щотижня ми проводили там по 20–30 годин. Був період, коли нам заборонили працювати, тому що ми з Полом Алленом украли паролі і зламали систему. Я залишився без комп’ютера на ціле літо. Тоді мені було 15–16 років".

Приблизно 10 років тому Гейтс відійшов від активного керівництва Microsoft і повністю зосередився на своєму благодійному фонді. Він активно жертвує великі суми на боротьбу із хворобами в усьому світі і поліпшення освіти у Сполучених Штатах.

Від початку року до статків Гейтса додалося майже $4,57 млрд.

2. Джефф БЕЗОС, 57 років, США, статки $193 млрд


14_07
Фото: Steve Jurvetson / Flickr


Американський бізнесмен, очільник інтернет-гіганта електронної комерції – компанії Amazon, власник аерокосмічної компанії Blue Origin і видавничого дому The Washington Post Джеффрі Престон Безос очолив рейтинг найбагатших людей у світі 2017 року, тоді його статки налічували $90,5 млрд. Упродовж останніх чотирьох років він кілька разів втрачав пальму першості, але не залишав п’ятірки світових мільярдерів.

1999 року журнал Time визнав Безоса людиною року. Наприкінці серпня 2020 року статки Безоса оцінювали у $204,6 млрд, що зробило його, за оцінками Forbes, першою людиною в сучасній історії, чиї статки перевищили $200 млрд.

Значні статки Безосу приніс заснований ним 1994 року популярний інтернет-магазин Amazon. Сайт стартував як книжковий онлайн-магазин і розширився до продажу великого асортименту продуктів і сервісів, включно з відео- та аудіотрансляціями. Згідно з офіційним біржовим лістингом, до кінця 2020 року йому належало приблизно 53,5 млн акції компанії, тобто приблизно 10% усіх акцій Amazon.

Від початку 2021 року Безос заробив іще $2,68 млрд.

1. Ілон МАСК, 49 років, США, статки $202 млрд


15_02.
Ілон Маск із молодшим сином. Фото: Elon Musk / Twitter


Підприємець, інженер, винахідник і мільярдер Ілон Рів Маск до 49 років став не тільки найбагатшою, але й найвідомішою людиною на планеті. Прославився Маск завдяки сервісу для персональних грошових переказів PayPal, створенню електромобіля Tesla і запуску приватних космічних польотів у межах компанії SpaceX. 2018-го за видатні заслуги перед наукою його удостоїли членства Лондонського королівського товариства.

Маск народився і виріс в ПАР у родині інженера та моделі. Предки Маска по материнській лінії були зі швейцарських німців. Вони іммігрували з Європи у Нью-Йорк в XVIII ст. під час війни за незалежність США. У 10 років у майбутнього мільярдера з’явився свій комп’ютер, а у 12 років він уже продав за $500 свою першу програму – відеогру Blastar.

За даними Bloomberg, статки Маска тільки протягом останнього року зросли майже на $165 млрд. Це найстрімкіше збагачення людини в історії. Причина настільки різко зльоту – подорожчання акцій Tesla на 743% минулого року. Від моменту первинного розміщення акцій 2010 року вони зросли на понад 23 900%.

За майже півтора місяця від початку 2021 року Маск заробив іще $32,7 млрд.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/publications/top-10-najbagatshih-ljudej-v-sviti-v-2021-rotsi-1539322.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Московский троллейбус под пятой Мурада Бениаминова Марат Галиуллин — похоже все. Чем живёт тюменский завод миллиардера Виктора Харитонина Долина жизни Алексея Бирюкова Попытка «Мираторга» номер пять Американец Виктор Бударин – хуже Цапков Тимофей Геннадьевич Кургин («Тимсон») Бизнес-лобби спикера Игоря Володина пошло ва-банк Бортников и Бастрыкин проконтролируют уголовное дело ОПГ депутатов Вихаревых Краснов Ясинов Обид Шаймиев Минтимер Щерба Анна Миклушевский Владимир Гудков Геннадий Жукова Дарья где промываются коррупционные деньги «Вентром» - завод-пустышка Марина Сечина обвинила Алексея Ананьева в рейдерстве Бастрыкин втихаря стал чешским бизнесменом ШАФРАНные контракты Тайчера «Саботажник» из РЖД Падальщик Сечин и конец «Будущего» Минца Криминальное прошлое Рината Ахметова. Справка МВД ч.2 верный сын Газпрома Михаил Сироткин Тайчер расправил плечи Министр связи и массовых коммуникаций Игорь Щеголев и \"мутные\" деньги клана Юсуфовых Шарапова Мария Коммуняке Анатолию Бифову пора ответить за хищение госкредита Почта Банк — отдельный кармашек в личной свинье-копилке любовника Наили Аскер-Заде Андрея Костина?
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP