Loading...

В Україні перерахують прожитковий мінімум: хто та скільки отримає

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Прожитковий мінімум в Україні знову хочуть перерахувати. Більше того, народні депутати хочуть збільшити розмір неоподатковуваного мінімуму до рівня мінімальної зарплати.

Об этом сообщает Компромат РУ

Про те, як в Україні пропонують перерахувати прожитковий мінімум і на кого це вплине, йдеться в статті Обозревателя, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Парламентський комітет з питань соціальної політики 19 травня виніс на засідання Ради і відправив до Кабміну свої рекомендації. У них, наприклад, пропонують підняти прожитковий мінімум для працездатних до рівня мінімальної зарплати – з 2 102 до 4 723 гривень.

При цьому в Міністерстві соціальної політики відзначають, що з урахуванням діючих цін фактичний рівень прожиткового мінімуму досяг у квітні суми в 4 948 гривень (для пенсіонерів – 3264 гривень).

Популярні новини зараз
 • Застрелений депутат Давиденко позичив 1,5 мільйона доларів
 • Китайський вірусолог визнав, що в інституті Уханя знаходяться три штами коронавірусу
 • У Чернівецькій області 52 заражених у важкому стані
 • “Це означає, що всі, хто в місяць живе на меншу суму, знаходиться за межею бідності. І таких в Україні мільйони”, – йдеться в статті.

  При цьому в ЮНІСЕФ вважають, що в Україні кількість бідного населення може досягти 6-9 млн осіб, а загальний рівень тих, хто живе за межею бідності, зросте з 27 до 44%.

  Що пропонують у парламентському комітеті:

  замінити прожитковий мінімум для працездатних на мінімальну зарплату (з 2102 до 4723 грн);

  встановити неоподатковуваний мінімум на рівні ПМ.

  “Тобто фактично не брати податки з тих, хто мало заробляє. Правда, така модель може працювати в умовах, коли зарплати в конвертах і неоподатковуваний дохід швидше виняток, а не правило”, – вважає автор статті.

  У матеріалі також відзначають, що прожитковий мінімум в Люксембурзі складає 2000 євро, у Франції – 1254 євро, Німеччині – 1240 євро, Фінляндії – 1170 євро, Великобританії – 1087 євро, Нідерландах – 1080 євро, Бельгії – 1030 євро, Австрії – 1010 євро; Італії – 855 євро, Іспанії – 645 євро. В Україні мова йде про 70 євро.

  Аналітик Єгор Комов відзначає, коли у населення немає грошей на купівлю товарів і послуг, бізнес розвиватися не може:

  “Низький внутрішній попит вбиває будь-які шанси на розвиток бізнесу в країні. Щоб створювати продукцію, підвищуючи ВВП, потрібно мати повноцінний внутрішній ринок. Чому зараз багато країн всерйоз обговорюють і навіть впроваджують безумовний базовий дохід? Вони впевнені, підтримуючи платоспроможність населення, можна зберегти економіку і подолати соціальну нерівність”.

  Як повідомлялося раніше, пільговий тариф для населення за перші 100 кВт⋅годин можуть скасувати за ініціативою Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища, відомство таким чином хоче забезпечити оплату «зеленого тарифу» виробникам сонячних і вітрових електростанцій.

  Для отримання другого і наступних траншів від Міжнародного валютного фонду, з якими Україна підписала нову програму співпраці, потрібно буде виконати ряд умов у фіскальній, судової, енергетичної, банківсько-фінансової та медичній сферах.

  Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/05/25/v-ukrayini-pererahuyut-prozhytkovyj-minimum-hto-ta-skilky-otrymaye/”

  SOCIAL NETWORK
  Иследования
  Обзоры
  Теги
  Поиск
  О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

  Бизнес-планы
  Go to TOP