Loading...

У скам’янілостях з Австралії знайдено предка всіх тварин


Група вчених під керівництвом дослідників з Каліфорнійського університету в Ріверсайді виявили істота, що була загальним предком усіх відомих на сьогоднішній день тварин, включаючи людину. Як повідомляє Science Daily, схожа на черв’яка істота жила на Землі близько 555 мільйонів років тому.

Об этом сообщает Преступная Россия

Істота отримала назву Ikaria wariootia, її розміри складали 2-7 міліметрів. Вона була першим білатеральним (двосторонньо-симетричним), тобто, у неї були передня і задня сторона, дві симетричні частини тіла і отвори на двох протилежних кінцях, які були з’єднані кишечником.

Найбільш ранні багатоклітинні організми Землі, губки і водорості, були представлені в різних формах. Незважаючи на те, що саме ці організми, відомі як едіакарська біота, відносяться до найдавніших відомих складних багатоклітинних організмів, вони не мають прямого відношення до нинішніх тварин, оскільки у них немає важливих характеристик, наприклад, рота або кишечника.

Розвиток двосторонньої симетрії був ключовим кроком у розвитку живих організмів. Безліч тварин, від черв’яків до комах, від динозаврів до людей, організовані по одному і тому ж двосторонньому плану тіла.

Впродовж останніх 15 років учені знали, що скам’янілі тунелі, які були знайдені в зразках віком 555 мільйонів років, були зроблені білатеральним організмом. Але ніяких слідів істоти, яка їх залишила, знайдено не було, тому дослідники могли тільки здогадуватися, хто ж це був.

Тепер же Скотт Еванс з Каліфорнійського університету в Ріверсайді помітив мікроскопічні відбитки поряд з деякими тунелями. За допомогою тривимірного сканера дослідники змогли відтворити форму тіла істоти. Виявилося, що у неї були чітко виражені голова і хвіст, а також слабо помітна мускулатура. Довжина тварини становила два-сім міліметрів, а ширина один – 2,5 міліметра, тобто вона цілком могла створити ці нори.

Незважаючи на те, що істота була досить примітивної форми, вона була найскладнішою в порівнянні з іншими знахідками того періоду. Тварина заривалася в насичені киснем шари піску на дні океану в пошуках органічних речовин, що вказує на елементарні сенсорні здібності. Крім того, вчені знайшли свідчення того, що у істоти були чітко розділені передня і задня частини тіла, що свідчить про те, що воно рухалося цілеспрямовано, створюючи нори.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Нанкинського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М’янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/u-skam-yanilostyah-z-avstraliyi-znaydeno-predka-vsih-tvarin-342512_.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP