Loading...

Яскравість зірки Бетельгейзе перестала знижуватися


Блиск зірки Бетельгейзе, однієї з найяскравіших зірок нічного неба, перестав знижуватися вперше з жовтня 2019 року. Мінімуму своєю світності зірка досягла в середині лютого, потьмянівши приблизно на чверть, а потім почала ставати яскравішою, повідомляє N+1.

Об этом сообщает Роспрес

Бетельгейзе – найяскравіша зірка в сузір’ї Оріона, зазвичай вона входить у десятку найяскравіших зірок нічного неба. Вона відноситься до класу червоних надгігантів, тобто, знаходиться ближче до кінця свого життєвого циклу.

У вересні 2019 року почався новий цикл яскравістю Бетельгейзе, мінімум якого виявився надзвичайно глибоким. Вчені з Університету Вілланова провели в лютому спостереження за зіркою і з’ясували, що її яскравість перестала знижуватися. Виявилося, що потьмяніння не тільки закінчилося в середині лютого, але і змінилося підвищенням яскравості у другій половині місяця. Ці результати узгоджуються з відомим періодом коливань блиску зірки, що становлять 424 ± 4 дні.

Сумарно яскравість у фільтрі V знизилася в порівнянні з вересневим значенням на одну зоряну величину, а досягнутий у період з 7 по 13 лютого мінімум склав приблизно 1,614. Таким чином, найменший блиск в цьому періоді виявився значно глибшим за попередній — в середині грудня 2018 зоряна величина Бетельгейзе у фільтрі V була 0,9.

Спостереження початку другої половини лютого однозначно свідчать про підвищення блиску. Також на користь завершення циклу говорять і інші вимірювання, в тому числі в спектральних лініях і в інфрачервоному діапазоні — всі вони показують, що температура і світність зірки минули мінімум в середині лютого.

Ці спостереження суперечать гіпотезі про те, що незабаром Бетельгейзе вибухне надновою. Разом з тим, причина рекордного падіння блиску зірки залишається загадкою для вчених. Серед висловлених припущень називаються охолодження поверхні, викид великої пилової хмари в бік Землі і внутрішні нестійкості, що призводять до формування великих темних плям або пульсацій розміру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа одержали знімок зірки Бетельгейзе, яка нещодавно значною мірою втратила свою яскравість. Отримані знімки показують не тільки потьмяніння зірки, але і зміну її видимої форми.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/yaskravist-zirki-betelgeyze-perestala-znizhuvatisya-339689_.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP