Loading...

Українські олігархи борються за вплив на Зеленського, – FT

Українські олігархи борються за вплив на Зеленського, – FT

Олігарх Рінат Ахметов у січні минулого місяця купив віллу Les Cèdres на Французькій Рив’єрі в Сен-Жан-Кап-Ферра за 200 мільйонів євро. Але покупка не означає, що мільярдер готується до комфортної середземноморської відставки. Швидше 53-річний український олігарх відчуває, що у нього все ще є великий бізнес в Україні — він хоче стати близьким союзником президента Володимира Зеленського, послаблюючи вплив давнього суперника – олігарха Ігоря Коломойського, пише газета Financial Times.

Об этом сообщает Руспрес

Газета підкреслює, що олігархи, як і раніше, впливають на політику і державу і прагнуть бути ближче до влади, щоб захистити свої ділові інтереси та здобути перевагу перед конкурентами.

В Україні Ахметов помітно пропонує телевізійний майданчик для висвітлення діяльності Зеленського. Тим самим Ахметов надає президенту альтернативу олігарху Ігорю Коломойському.

Судовий розгляд по справі "Приватбанку" дає Ахметову більше впливу на Зеленського. Ахметов "зосереджений на адаптації до нової політичної реальності шляхом пошуку точок компромісу і партнерства з новим керівництвом Зеленського, пропонуючи натомість підтримку ЗМІ", — заявив політолог Володимир Фесенко. "І як частина цього він прагне нейтралізувати вплив Коломойського".

Голова організації "Центр.UA" Олег Рибачук вважає, що забезпечення телевізійної підтримки від іншого олігарха "може стати частиною стратегії команди Зеленського, враховуючи, наскільки отруйним став Коломойський".

Водночас Ахметов буде незамінний, якщо Зеленський вирішить одну з найскладніших проблем України — триваючу війну з підтримуваними Росією бойовиками в Донбасі, пише газета.

Донбас є батьківщиною Ахметова. Йому належить донецький футбольний клуб "Шахтар". Місто було серцем його бізнес-імперії. Якщо Україна відновить контроль, здатність Ахметова забезпечити безпеку роботи тисяч людей або позбавити їх заробітку, робить його ключем до мирного врегулювання.

За словами західного дипломата, Ахметов "мав би стати частиною" будь-якої угоди в Донбасі.

"Ахметов завжди прагнув сприяти мирному врегулюванню конфлікту в Донбасі... Коли світ повернеться в Донбас, Ахметов і "СКМ", безперечно, зіграють свою роль у реінтеграції та відновлення", — йдеться в повідомленні "СКМ".

Ахметов контролює промислові, телекомунікаційні та медійні активи по всій Україні через свою компанію "СКМ", вартість якої оцінюється Forbes в 6,6 млрд доларів.

Його нова французька нерухомість додалася до його купівлі у 2011 році однієї з найдорожчих квартир в Лондоні в One Hyde Park за 137 мільйонів фунтів стерлінгів. У Ахметова також є сталепрокатний завод в Італії і Великій Британії, і шахта у США.

За часів депутатства у 2006-2012 роках, він підтримував колишнього президента Віктора Януковича. Але коли той втік до Росії в результаті Революції Гідності у 2014 році, Ахметов швидко дистанціювався від втікача. За президентства Петра Порошенка він зайняв проукраїнську позицію після того, як Росія анексувала Крим і розпалила війну в Донбасі.

Але Ахметов відстав після того, як Зеленський став президентом, а його партія набрала більшість у парламенті.

Такий політичний прорив став можливий завдяки потужній телевізійній підтримці від Коломойського, який давно змагається з Ахметовим.

Минулорічні вибори, здавалося, закріпили близькість Коломойського до нового президента. Але їх зв’язок погіршився через ситуацію з "Приватбанком". Зеленський хоче отримати схвалення ради директорів МВФ на нову кредитну програму в розмірі 5,5 млрд доларів для свого уряду. Але цей кредит під загрозою через "Приватбанк".

Президент отримав сприятливе освітлення на українському телеканалі Ахметова і на телеканалі "Україна-24", який розпочав мовлення в кінці минулого року.

"Ахметов робить все можливе, щоб зменшити вплив Коломойського і встановити позитивні стосунки з новим керівництвом", — сказала головний редактор "Детектор Медіа" Наталія Лігачова.

Один високопоставлений член українського уряду назвав канали Ахметова "дуже лояльними".

"Українці заслуговують на якісні, яскраві, неупереджені і зважені новини. Інформаційні канали, доступні на українському ринку сьогодні, явно упереджені", — вважають в "СКМ".

У ширшому сенсі, в "СКМ" сказали, що Ахметов підтримав економічний порядок денний Зеленського.


Джерело статті: “http://ua.today/news/politics/ukrayinski_oligarhi_boryutsya_za_vpliv_na_zelenskogo_ft”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP