Loading...

Зеленський про Будапештський меморандум: Ніякі документи і підписанти не захищають

Зеленський (у центрі): Ніякі документи, ніякі підписанти, ніякі меморандуми не захищають. Це ми вам кажемо як українці, на своєму прикладі

У сучасному світі тільки сильна армія, ядерна зброя або членство в НАТО може гарантувати цілісність і безпеку держави, заявив президент України Володимир Зеленський на Мюнхенській конференції з безпеки 15 лютого.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Так він відповів на запитання про значення підписаного у 1994 році Будапештського меморандуму, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Скажу відверто: Росія повинна захотіти віддати нам нашу землю... Зараз ми розуміємо, що, на жаль, сильна армія або ядерна зброя, або НАТО є захистом незалежності і цілісності тієї чи іншої країни. Ніякі документи, ніякі підписанти, ніякі меморандуми не захищають. Це ми вам кажемо як українці, на своєму прикладі. Тому я особисто не вірю в будь-які папери", – заявив він.

Зеленський зазначив, що анексії Росією Криму ніхто не очікував.

"І, чесно, всім країнам така моя пропозиція з особистого досвіду – не можна вам всім вірити в будь-які документи. Ніхто нічого не гарантує, на жаль, хоча ми з вами говоримо дуже багато про міжнародне право. ХХІ століття – право сильного", – додав він.

За словами президента, основою державності України він вважає Збройні сили.

"Тисне хтось на нас чи не тисне, я думаю про нашу армію. 200 тисяч, і будемо готові, буде 300 тисяч, і будемо захищати нашу Україну. Ми захищаємо, ми ні на кого не нападаємо, тому що це неправильно, аморально, несучасно, нецивілізовано... Якщо не буде потужної української армії, не буде України, і тоді всі зрозуміють, про що я говорив, що це війна не у нас, це війна в Європі", – сказав Зеленський.

"Ви всі, ми вам вдячні. Але ви захищаєте себе, у мене таке відчуття. Не просто на рівні почуттів, я точно розумію, що у нас у країні відбувається", – підсумував глава держави.

"Не ми почали цю війну, але нам її закінчувати. І ми це зробимо. Разом із вами". Читайте повний текст промови Зеленського на Мюнхенській конференції з безпеки

Будапештський меморандум було підписано 5 грудня 1994 року. Згідно з документом, країни-підписанти – Великобританія, Росія і США зобов’язалися бути гарантами незалежності, суверенітету і кордонів України, а також утримуватися від застосування будь-якої зброї проти України, не тільки ядерної. Крім того, підписанти обіцяли не чинити на Київ економічного тиску. В обмін Україна відмовилася від свого ядерного статусу. Під меморандумом поставили свої підписи тодішні президент України Леонід Кучма, президент РФ Борис Єльцин, президент США Білл Клінтон і прем’єр Великобританії Джон Мейджор.

Росія у 2014 році порушила умови меморандуму, анексувавши Крим і почавши збройну агресію на Донбасі.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров вважає, що Росія Будапештської угоди не порушила, оскільки не застосувала щодо України ядерну зброю.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/-zelenskij-pro-budapeshtskomu-memorandumi-nijaki-dokumenti-i-pidpisanti-ne-zahishchajut-1487136.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP