Loading...

Легенда виявилася правдою: вчені зробили цікаву заяву про стародавній "кінець світу"

Геологи провели дослідження древніх базальтових шарів на території Австралії і встановили, що описане в усних переказах корінних жителів виверження вулкана, "яке створило світ" 36 тисяч років тому, дійсно відбувалося.

Об этом сообщает Руспрес


Відповідне дослідження було опубліковано в журналі Geology.


Згідно з останніми дослідженнями людина з’явилася на території сучасної Австралії близько 65 тисяч років тому. Однак археологи не знаходили там керамічних артефактів і залишків споруд віком понад 10 тисяч років.


У той же час існують усні перекази корінних народів, описані в яких події сягають корінням в глибоку старовину. Одним з них є легенда народу гундітьмара. Вона описує створення світу, причому легенда описує події, що нібито відбулися 36 тисяч років тому.


За віруваннями аборигенів, бог-творець по імені Будж-Бім створив навколишній світ з потоків своєї крові і вириваючихся з рота зубів. У барвистому древньому описі вчені запідозрили виверження вулкана.


Проведене в попередні роки радіовуглецеве датування показало, що на південному сході Австралії є більше 400 кратерів, потенційних епіцентрів древніх вивержень протягом останніх 100 тисяч років. Вік шести з них варіюється від 37 до 50 тисяч років.


У новому дослідженні геологи спиралися на археологічні знання, в тому числі і на усні перекази австралійських аборигенів. Для повторного датування базальтових шарів вони вперше застосували технологічне нововведення — так званий аргон-аргоновий метод, заснований на оцінці процесу природного радіоактивного розпаду ізотопу калію в мінералах.


Цей метод все частіше застосовується при дослідженні вулканів, оскільки дозволяє з великою точністю визначати їх вік. В даному випадку геологи вирушили до вулкану, який зараз носить ім’я бога-творця — Будж-Бім. Раніше він називався горою Екклса. Цей вулканічний комплекс розташовано в Західній Вікторії.


Вимірювання показали, що виверження Будж-Біма сталося 36900 років тому плюс-мінус 3100 років. Цей вік узгоджується з усними переказами аборигенів. На користь того, що їх легенда є правдою, говорить і зроблена біля підніжжя вулкана археологічна знахідка — кам’яна сокира, застигла в скам’янілому вулканічному попелі.


Крім іншого, відкриття геологів офіційно робить легенду народу гундітьмара одним з найдавніших і довгоживучих усних переказів в світі.


Як раніше повідомляв "Апостроф", вчені Університету Калгарі в Канаді заявили про відкриття нового виду динозаврів, який жив на території сучасної Канади близько 80 млн років тому.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/science/2020-02-13/legenda-okazalas-pravdoy-uchenyie-sdelali-interesnoe-zayavlenie-pro-drevniy-konets-sveta/188179”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP