Loading...

Хвороба Паркінсона може початися ще до народження


Вчені з Інституту регенеративної медицини медичного центру Cedars-Sinai заявили про те, що рання хвороба Паркінсона може бути вродженим захворюванням. На їхню думку, ті, у кого хвороба розвивається до 50 років можуть народитися з ураженими клітинами мозку, які не виявляють протягом десятиліть, повідомляє Naked science.

Незважаючи на те, що більшості людей на момент постановки діагнозу 60 і більше років, у 10% випадків хвороба Паркінсона виявляє себе і у віці 21-50 років.

У ході дослідження вчені виростили стовбурові клітини, відомі як індуковані плюрипотентні стовбурові клітини (ІПСК), з тканин молодих пацієнтів з хворобою Паркінсона. Спеціальний процес дозволяє створювати з дорослих клітин клітини, що неповністю діференціювалися. Ці ІПСК можуть виробляти будь-який тип клітин людського тіла, генетично ідентичних власним клітинам пацієнта. Команда використовувала ІПСК для отримання дофамінових нейронів у кожного пацієнта, а потім культивувала їх в пробірці і аналізувала функції нейронів.

За словами самих дослідників, їхня методика дозволила їм створити "вікно в минуле" для того, щоб зрозуміти, наскільки добре дофамінові нейрони могли функціонувати з самого початку життя пацієнта. В результаті їм вдалося виявити дві основні аномалії дофамінових рецепторів: накопичення білка альфа-синуклеїну, який зустрічається при більшості форм хвороби Паркінсона, — і збій роботи лізосом — клітинних структур, які діють як "сміттєві баки" для клітин, щоб ті могли позбавлятися від зайвих білків. Вчені вважають, що перше є наслідком другого.

"Те, що ми бачимо при використанні цієї нової моделі, — це перші ознаки хвороби Паркінсона. Схоже, дофамінові нейрони в цих людей можуть продовжувати неправильно обробляти альфа-синуклеїн протягом 20 або 30 років, викликаючи появу симптомів Паркінсона", — пояснює Свендсен.

Підписуйтесь на наш "Telegram"-овий канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з’ясували, що прісноводий поліп гідра при повній втраті нейронів у стані цілком модифікувати свою генетичну програму, що дозволяє йому вижити. На думку дослідників, така здатність гідри може допомогти в лікуванні нейродегенеративних захворювань, таких як хвороби Паркінсона і Альцгеймера.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/hvoroba-parkinsona-mozhe-pochatisya-sche-do-narodzhennya-336858_.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP