Loading...

У Нацбанку повідомили, що заважає здешевити кредити

У НБУ заявили, що банки все ще побоюються зменшувати ставки за кредитами через низку ризиків, серед яких – недостатня реформованість судової системи та складність стягнення і реалізації застави, передає 1NEWS з посиланням на пресслужбу регулятора.

Об этом сообщает http://relo-info-exchange.comУ Нацбанку зазначили, що із II півріччя 2019 року знижується рівень ставок строкових депозитів – з близько 15% річних у серпні 2019 року до 13% річних у січні 2020 року.


“Таке зниження корелює зі зниженням інфляції в Україні. Тому ми бачимо, що поступово політика, спрямована на зниження інфляції, яку Національний банк проводив з 2015 року, сприяла і зниженню вартості фондування, а вартість фондування – це 2/3 від вартості позик.


Але важлива і ціна ризику, яку банки закладають у вартість кредиту”, – підкреслили у НБУ.


Серед факторів, які впливають, на ціну ризику, у Нацбанку, зокрема, назвали:


  • недостатню реформованість судової системи, що не дозволяє повноцінно захистити права кредиторів;
  • складність (а, часом, і неможливість) стягнення та реалізації застави;
  • недостатня кількість прозорих та платоспроможних позичальників;
  • для ринку іпотеки – недостатня прозорість та врегульованість ринку нерухомості.


“Без усунення цих перепон навіть подальше здешевлення фондування не дозволить реалізувати весь потенціал для відновлення кредитування в Україні”, – додали в прес-службі регулятора.
Джерело статті: “https://1news.com.ua/ukraine/u-natsbanku-povidomyly-shho-zavazhaye-zdeshevyty-kredyty.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP