Loading...

Трамп проти абортів. Чому президент США не підтримує право жінок на переривання вагітності? - Подробиці

Подія: Днями президент США Дональд Трамп взяв участь у "Марші за життя" — акції проти права жінок на аборт. Досі на такі демонстраціях не з’являвся жоден глава Білого дому.

Об этом сообщает http://slon-ru.com


Деталі: На акції можна було помітити прапори передвиборчої кампанії Трампа з гаслами Make America Great Again. А перехожі переважно висловлювали підтримку чинному президенту, вигукуючи гасла на кшталт "Ще чотири роки!"


Появу Трампа на "Марші за життя" називають "реверансом" для білих виборців-євангелістів, які найбільше підтримують чинного президента. Це також розцінюють як підготовку Трампа до переобрання, адже він розраховує на те, що консервативні активісти допоможуть йому своєю підтримкою.


Трамп став першим чинним президентом США в історії, який узяв участь у демонстрації. Попередні президенти переважно відкрито не протистояли праву на аборт. Деякі з них, як-от Рональд Рейган і Джордж Буш-старший, оприлюднювали заяви з нагоди їхнього проведення. Щоб уникнути занадто очевидної демонстрації своєї близькості до демонстрантів, які прагнуть заборонити аборти, попередні президенти-консерватори направляли на марш своїх представників. А деякі навіть виступали перед учасниками маршу, але тільки за допомогою телефоного зв’язку. У 2017 році в "Марші за життя" вперше взяв участь віцепрезидент Майк Пенс.


Коментарі: У своєму виступі перед учасниками демонстрації Трамп сказав: "Поки я на цій посаді, в Америки є президент, який виступає за життя. Ми тут із дуже простої причини: захистити право кожної дитини — народженої та ненародженої — на втілення даного їй Богом потенціалу. Бо кожна дитина — це дорогоцінний і священний дар від Господа".


"Президент Трамп зробив для спільноти прихильників права на життя більше, ніж будь-який інший президент", — заявив прес-секретар Білого дому Джадд Дір.


Що було раніше: Щорічні "Марші за життя" проводять ще з 1974 року через те, що в 1973 році Верховний суд США встановив конституційне право жінок на переривання вагітності, відоме в США як "Роу проти Уейда".


Однак з тих пір навколо цього рішення не вщухають ідейні, релігійні і політичні суперечки. Та тема абортів постала в США особливо госто в 2016 році під час передвиборчої кампанії. Згідно з даними Національної федерації абортів США (NAF), виборча кампанія 2016 року супроводжувалася зростанням нетерпимості і розпалюванням ненависті на адресу прихильників переривання вагітності.


За 2017 рік — перший рік Дональда Трампа на посаді президента США — в 19 штатах прийняли 63 закони, що посилюють обмеження на аборти. Також Трамп урізав фінансування міжнародним організаціям, сфера діяльності яких була пов’язана з абортами. Дослідження інституту Гуттмахера показало,що в 29 штатах ведеться активна політична боротьба проти конституційного права на аборт — настільки жорсткі в них вводяться обмеження.


У 2019 році 17 американських штатів ввели те чи інше обмеження на проведення абортів. У травні 2019-го Сенат штату Алабама ухвалив законопроект про заборону абортів — жінка не зможе зробити аборт навіть у випадку зґвалтування або інцесту. Єдиний виняток — ризик для її здоров’я. За новими законами, проведення процедури переривання вагітності — кримінальний злочин.


За даними опитування Ройтерс та Іпсос, загалом у США підтримка права на аборти зростає. Майже 60% дорослих американців, вважають, що вони мають бути законними у всіх чи більшості випадків.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/tramp-proti-abortiv-chomu-prezident-ssha-ne-pidtrimue-pravo-zhinok-na-pererivannya-vagitnosti”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP