Loading...

20.01.20 15:48 Давос-2020: що потрібно зробити Україні, щоб інтегруватись у новий глобальний сценарій розвитку

Цінності, людина, майбутнє. Цими словами пронизаний Давоський маніфест-2020. І саме навколо цих змістів точитимуться дискусії на Всесвітньому економічному форумі, який днями пройде в Давосі.


Тема 2020 року: зацікавлені сторони для згуртованого та сталого світу.


Модель подальшого розвитку світу має назву капіталізм зацікавлених сторін. Це означає відповідальність бізнесу не стільки перед акціонерами, скільки перед працівниками, клієнтами, локальним спільнотами, суспільством. Проголошується згуртованість бізнесу, урядів, громадянського суспільства для вирішення складних питань цього десятиліття, основним з яких є кліматичні зміни.


Отже, основні теми Давосу:


  • Екологія. Зміна клімату, забруднення навколишнього середовища, втрата біорізноманіття, руйнування екосистем – виклики, з якими уряди країн поки що мають досить малі шанси впоратись, тим більше поодинці.
  • Економіка. Як зробити, щоб економічне зростання відчувалось повсюдно у світі.
  • Суспільство та людина. Навчання і перекваліфікація населення, навчання півмільярда людей кращим навичкам.
  • Технології. Уникнення технологічних війн в умовах Четвертої промислової революції;
  • Геополітика. Можливості вирішення конфліктів у "гарячих точках".
  • Промисловість. Створення моделей в умовах промислової революції0).


Україна може брати участь у дискусії за будь яким напрямком. Але для того, щоб повноцінно вписатись у цей сценарій глобальний розвитку, їй потрібно добре попрацювати над домашнім завданням всередині країни, основними позиціями якого є такі.


Перше. Енергоефективність та екологія мають назавжди утвердитись як пріоритет державної політики. Менше витрачати енергоресурсу в енергетиці, транспорті, житловому секторі, менше спалювати викопного палива, термомодернізувати будівлі, зменшувати викиди у повітря, збільшувати частку відновлювальної енергетики та переходити до економіки замкненого циклу. Це вже не просто наші зобов’язання в рамках Паризької кліматичної угоди. І не лише можливість стати енергонезалежними. Це наш реальний внесок у протистояння глобальним кліматичним змінам, і шанс спільно з іншими державами зберегти планету для майбутніх поколінь. Ми не маємо жодного права проігнорувати цей шанс.


Друге. Соціальна відповідальність бізнесу та максимальна його участь у розвитку локальних територій і громад. В децентралізованій України та, враховуючи всі міграційні ризики, це виявляється вкрай актуальним. Це означає: не лише сплачувати податки на території присутності, а й спільно з громадою розвивати цю територію, генерувати цінності і блага, інвестувати в людей, їхнє навчання та розвиток.


Третє. Ключовим КРІ українських реформ та перетворень, не залежно від владних еліт, має бути зростання HDIіндексу людського розвитку. Нагадаю, що індекс включає в себе довготривале та здорове життя, доступ до знань, гідний рівень життя. До тих пір, поки ми вимірюватимемо цілі й результати кількістю відремонтованих кілометрів доріг, чи збудованих квадратних метрів, а не розвитком людського ресурсу, ми не станемо повноправними суб’єктом дискусії про глобальний розвиток світу.


Звісно, Україна на Всесвітньому економічному форумі в Ukraine House Davos вкотре презентуватиме свій інвестиційний потенціал, технологічні та креативні можливості. Без сумніву, ми маємо колосальний потенціал і переконливі можливості, нам є чим зацікавити інвестора і міжнародний бізнес. Але без виконання озвученого домашнього завдання шансів бути почутими дуже мало.


Джерело статті: “https://censor.net.ua/blogs/3170828/davos2020_scho_potrbno_zrobiti_ukran_schob_ntegruvatis_u_noviyi_globalniyi_stsenaryi_rozvitku”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP