Loading...

Росія "принципово" внесла до списку на обмін обвинувачених у теракті в Харкові — прокурор

Підозрюваним загрожує довічне ув’язнення

Під час переговорів про обмін утримуваними особами за принципом "всіх на всіх" російська сторона наполягала на внесенні до списків Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова, обвинувачених в організації теракту, який стався біля Палацу спорту у Харкові в лютому 2015 року. Про це 26 грудня у Фрунзенському райсуді Харкова заявив прокурор Володимир Лимар, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Об этом сообщает http://polemika.top

"Я маю констатувати, що російська сторона серед інших до списку обмінюваних осіб принципово заявила Башликова, Дворнікова і Тетюцького... Що ще раз підтверджує факт дій обвинувачених, спрямованих на розхитування ситуації в Україні", – сказав Лимар.

Він підкреслив, що вважає провину Дворнікова, Тетюцького і Башликова доведеною, і звернувся до суду із проханням визнати їх винними в інкримінованих злочинах та призначити всім трьом покарання у вигляді довічного ув’язнення з конфіскацією майна. Разом із тим він попросив суд до набуття вироком чинності змінити обвинуваченим запобіжний захід із тримання під вартою на особисте зобов’язання.

Присутні в залі суду родичі загиблих виступили категорично проти обміну.

Під час засідання Тетюцький і Дворніков, даючи свідчення, наполягали на своїй невинуватості і стверджували, що підписали протоколи і дали свідчення під тортурами. Башликов підтвердив їхні слова, але давати окремі свідчення й відповідати на запитання відмовився, посилаючись на ст. 63 Конституції, повідомляє агентство.

22 лютого 2015 року недалеко від Палацу спорту в Харкові в момент формування колони проукраїнських активістів пролунав вибух. На місці загинуло двоє людей – один із координаторів харківського Євромайдану Ігор Толмачов і міліціонер Вадим Рибальченко. Постраждали 11 людей, із яких двоє пізніше померли в лікарні – школяр Данило Дідик і студент Микола Мельничук.

Прокуратура кваліфікувала подію як теракт.

26 лютого СБУ затримала трьох жителів області, яким оголосили про підозру у вчиненні цього злочину. Один із них дав свідчення і повідомив, що теракт було організовано за вказівкою з Росії і що за його організацію йому пообіцяли винагороду $10 тис.

22 квітня 2015 року обвинувальний акт передали до Фрунзенського райсуду Харкова. Дворнікову, Тетюцькому і Башликову загрожує довічне ув’язнення.

Обмін утримуваними особами між Україною та РФ має відбутися до кінця 2019 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-rosija-printsipovo-vkljuchila-v-spisok-na-obmin-obvinuvachenih-u-terakti-v-harkovi-prokuror-1480766.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP