Loading...

Наукове дослідження: Озонове забруднення повітря в Києві небезпечне для здоров’я

Рівень озонового забруднення повітря в столиці стабільно перевищує гранично допустимі концентрації, що становить пряму загрозу здоров’ю киян.

Об этом сообщает http://futlyar.top

Про це свідчать дані наукового дослідження, яке опинилося в руках агенції LB.ua.

Моніторинг показників озону вже десять років є одним з обов’язкових і пріоритетних у країнах ЄС. В Україні цей забруднювач повітря не спостерігався взагалі. Перше наукове дослідження для визначення граничних концентрацій озону в приземному шарі атмосферного повітря в столиці провела лабораторія якості повітря Інституту громадського здоров’я імені Марзєєва НАМНУ.

Учені проводили заміри в травні-вересні 2018 і 2019 років, і за весь цей період концентрації озону були або на межі допустимого нормативу, або сильно перевищували його (1-1,7 ГДК).

“Ці показники перевищують чинний в Україні норматив у 25 випадках, європейський норматив – у кожному випадку з проаналізованих”, – пояснили в лабораторії, яка проводила дослідження.

Такі рівні концентрації озону істотно впливають на стан здоров’я населення, обумовлюючи зростання додаткових випадків смерті на 5-9%, йдеться в супровідній частині дослідження київського повітря.

Автори дослідження також підкреслюють необхідність введення постійного моніторингу озонового забруднення в Україні й інформування населення про його результати.

Згідно з “Керівними принципами ВООЗ за якістю повітря” від 2005 року, найсерйозніший ризик для здоров’я становлять забруднення ТЧ (тверді частинки, або дрібнодисперсний пил), озоном, азотом і двоокисом сірки. В Україні аналізу вмісту ТЧ і озону не здійснює жоден держорган із тих, що здійснюють стаціонарний моніторинг повітря.

Озон у приземному шарі атмосфери (не плутати з озоновою дірою і озоновим шаром верхніх шарів) утворюється в результаті реакції із сонячним світлом окису азоту і летких з’єднань, які викидаються в повітря машинами та промисловістю. Тому найвищі рівні озонового забруднення фіксують у теплу пору року, коли багато сонячних днів.

Наприклад, у Франції минулого літа, коли спостерігали аномально довгі спекотні періоди без дощів, влада реагувала на дані моніторингу і суттєво скорочувала доступ автотранспорту до міст – у тому числі щоб уникнути утворення небезпечного для здоров’я озону.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що київська влада має намір запустити власну систему моніторингу якості повітря в столиці, яка включатиме 27 стаціонарних постів, два з яких мають запрацювати вже 2019 року в Дарницькому районі.

На питання LB.ua, чи буде серед показників моніторингу озон, начальник управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований не зміг дати однозначну відповідь. Але запевнив, що датчики перевірки якості повітря обов’язково будуть відповідати Директиві ЄС 2008/50 (цей стандарт включає моніторинг озону).

Як повідомлялося у жовтні, за рівнем забруднення повітря Київ обійшов китайську столицю. За даними ресурсу AirVisual, оцінюються в 175 одиниць. Цей рівень перевищує показники Пекіна на 15 позначок.Джерело статті: “https://vgolos.com.ua/news/naukove-doslidzhennya-ozonove-zabrudnennya-povitrya-v-kyyevi-nebezpechne-dlya-zdorov-ya_1134961.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP