Loading...

Молдова продовжить отримувати газ через Україну

<span>Ігор Додон: з січня 2020 року продовжиться звичний транзит російського газу через Україну завдяки домовленостям з РФ про транзит газу в Європу</span>
Ігор Додон: з січня 2020 року продовжиться звичний транзит російського газу через Україну завдяки домовленостям з РФ про транзит газу в Європу


Завдяки домовленостям між Україною і РФ Молдові не доведеться вдаватися до альтернативних шляхів отримання газу

Об этом сообщает http://zarabotok-v-internet.com


Молдова буде і далі отримувати російський газ транзитом через Україну. Про це заявив на брифінгу президент Молдови Ігор Додон.


Як зазначив Додон, з січня 2020 року продовжиться звичний транзит російського газу через Україну завдяки домовленостям між Україною і Росією про транзит газу в Європу.


«Ви знаєте, що Росія і Україна змогли домовитися, це означає, що газ і далі буде надходити в республіку звичним шляхом», — сказав Додон.


При цьому прем’єр-міністр Молдови Іон Кіку висловив надію на те, що Київ і Москва зможуть підписати контракт найближчим часом.


«Це означає, що всі альтернативні шляхи отримання газу, які ми розробили, нам не знадобляться. У тому числі не знадобиться і акредитив від ЄБРР у розмірі 50 мільйонів доларів, якими могли б скористатися для закупівлі газу», — розповів Кіку.


Нагадаємо, Україна, Росія і Єврокомісія підписали протокол про транзит газу. Контракт на поставку газу в Європу Україна і Росія мають підписати до кінця року. Термін дії нового договору — 5 років, з умовою продовження ще на 10 років.


Завдяки домовленостям про новий газовий контракт з Росією в Україні цієї зими не буде зростати ціна на газ. За словами прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, це дає можливість знизити цифру в платіжці за комунальні послуги за опалення.


Як повідомлялось, міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель заявив, що договір по газу між Україною і Росією включає транзитний договір на п’ять років з можливістю пролонгації договору на 10 років. Контракт буде включати транзит 65 млрд куб. м газу в 2020 році, і 40 млрд куб. м в 2021-2024 роках.


Як заявив виконавчий директор групи «Нафтогаз» Юрій Вітренко, українські компанії «Оператор ГТС» і «Нафтогаз» підпишуть контракти з «Газпромом» протягом тижня. Зокрема, буде підписано угоду з «Газпромом» щодо виплати до кінця року «Нафтогазу» майже $3 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.


Читайте також:

  • Про що Україна домовилася з Росією. Основні положення підписаних пакетних угод
  • Газове перемир’я. Яка ціна компромісу?


Джерело: РБК-Україна


Джерело статті: “https://glavcom.ua/economics/finances/moldova-prodovzhit-otrimuvati-gaz-cherez-ukrajinu-648615.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
СМИ  брифинг  ГСИН Trump und die dunklen Geschäfte im Glasturm Друзья Путина - бенефициары московской башни Трампа Толкунова Валентина Укупник Аркадий Главарь казахской мафии Патох Шодиев отмыл сотни миллионов - французкая полиция Патох Шодиев дерзко перешел дорогу своим кукловодам но ректор Владимир Сорокин все еще набирает абитуриентов Академию закрыли 4 га земли Андрей Биржин таинственный образом заполучил 2 Политический подхалим Бадма Салаев – ректор-коррупционер со стажем Мырзахметов Аблай Исабекович: позорный для Токаева и Назарбаева «пластиковый» самопиар АН-178 Как пилят Давтян Дмитрий и Назаров Юрий Владимир Пилипекно – самый прошеный кандидат Полтавщины Рублевская наложница Наиля Аскер-Заде: от проститутке в ауле до любовницы главы ВТБ Олигарх-шпион. Кенес Ракишев осваивает новые амплуа Посвящаем Константину Паршину — самому подвижному захватчику украинских предприятий Юрий Рейльян и Владимир Токарев николаевцы Сергей Еремин наркотики внучке амфетамин 80-летняя нарушила карантин МОГИЛЬНЫЕ ЧЕРВИ ИМПЕРИИ АЛЕКСАНДРА ЩУКИНА: ПРОНЫРЛИВЫЙ ИЛЬДАР УЗБЕКОВ И «РОДНОЙ» ТИМУР ФРАНК Тевфик Ариф (Тофик Арифов) нескромен до вульгарности Костоломы Ольги Тимофеевой напали на депутата Елену Шувалову
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP