Loading...

МЗС Німеччини: Наразі черга Росії виконувати зобов’язання

Маас: Наразі є гарна, імовірно, найкраща можливість за тривалий час змінити ситуацію

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас перед самітом щодо врегулювання конфлікту на Донбасі закликав Росію виконувати зобов’язання, покладені на неї Мінськими угодами. Він заявив про це 19 листопада під час спільного брифінгу з міністром закордонних справ України Вадимом Пристайком у Києві, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Об этом сообщает http://thewaytheworldspinsup.org

"На Донбасі за час війни загинуло понад 13 тис. осіб, ми маємо закінчити це, занадто довго це є реальністю в Україні. Наразі є гарна, імовірно, найкраща можливість за тривалий час змінити ситуацію", – сказав Маас.

Він підкреслив, що "важливі кроки" для врегулювання конфлікту – відведення озброєнь у Станиці Луганській, у Золотому і Петрівському, будівництво мосту у Станиці Луганській – уже зроблено.

"Необхідний режим тиші, припинення вогню, яке заслуговує на цю назву... На нашу думку, наразі черга за Росією реалізувати ті домовленості, яких було досягнуто, необхідні дії та результат", – додав глава МЗС Німеччини.

Підготовка закону про особливий статус Донбасу, розслідування злочинів, скоєних за період конфлікту на не підконтрольних Києву територіях Донецької та Луганської областей не вичерпують списку завдань, які Україна має розв’язати найближчим часом, зазначив Маас.

"Тому Німеччина разом із Францією спробує якнайбільше зробити для того, щоб нарешті мир прийшов на схід України. Ми робимо це не як нейтральні посередники, ми стоїмо за інтереси Європи, за принципи європейського мирного порядку, і тому ми стоїмо й за територіальну цілісність України", – додав він.

Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.

Пристайко говорив, що Україна прагне проведення нового саміту в середині листопада 2019 року. 30 жовтня заступник глави МЗС Росії Андрій Руденко заявив, що говорити про конкретні дати саміту в нормандському форматі можна буде тільки після верифікації ОБСЄ відведення військ на Донбасі. Президент РФ Володимир Путін стверджував, що до зустрічі в нормандському форматі Росія готова завжди.

1 листопада відведення військ завершили в Золотому Луганської області. У штабі операції Об’єднаних сил повідомляли, що мирних жителів там захищає Національна гвардія України. 11 листопада розведення військ завершили в Петрівському Донецької області.

15 листопада пресслужба президента України Володимира Зеленського повідомила, що саміт щодо врегулювання конфлікту на Донбасі в нормандському форматі відбудеться 9 грудня в Парижі.

Зеленський обговорив проведення цих переговорів із президентом Франції Еммануелем Макроном. "Президент Франції наголосив, що Україна виконала всі необхідні умови, щоб саміт у нормандському форматі відбувся", – заявили у пресслужбі глави Української держави.

13 листопада прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков сказав, що в підготовці зустрічі "Нормандської четвірки" з’явилася позитивна динаміка. 18 листопада він підтвердив, що саміт відбудеться 9 грудня в Парижі.

19 листопада Зеленський заявив, що має намір обговорити на саміті строки обміну "всіх на всіх" та чіткі терміни деокупації Донбасу. Він вважає, що питання припинення війни на Донбасі треба вирішувати дипломатично.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-mzs-nimechchini-zaraz-chergu-rosiji-vikonuvati-zobov-jazannja-1438319.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP