Loading...

Під Черніговом археологи виявили унікальну знахідку: фото

Під час розкопок біля Іллінської церкви в селищі Короп Чернігівської області археологи виявили цікаву знахідку.

Об этом сообщает http://paydaydirectlender.net


Про це повідомляє керівник археологічної експедиції, доцент інституту історії, етнології та правознавства Національного університету "Чернігівський колегіум ім. Т.Г. Шевченка" Олена Черненко на своїй сторінці в Facebook.


Там знайшли вилитий з бронзи манок для заманювання птахів під час полювання, виготовлення якого датують кінцем XVIII століття."Знахідка, про яку я розповідаю, рідкісна штука — манок, призначений для заманювання птахів під час полювання шляхом імітації їх крику. З’ясували після очищення реставратором", — написала Черненко.В одному з коментарів Черненко відзначила, що манок відноситься до періоду Гетьманщини і належав, очевидно, комусь із козацької старшини.За словами археолога, розкопки біля пам’ятника національного значення — Іллінської церкви в Короп — проводилися в рамках Мезинської археологічної експедиції. Головна мета цієї роботи — дослідження мало вивченого храму, встановлення дати початку його будівництва.


У розкопі у церкві учасники експедиції знайшли також монети XVII століття, намистинку, кераміку. Манок в формі вершника на павичеві виявився цікавим артефактом і спочатку здався трубкою для куріння індивідуального виробництва.Після дослідження та реставрації манок та інші знахідки доповнять колекцію Крупського історико-археологічного музею.Як повідомляв "Апостроф", в Миколаївській області на території античного міста Ольвія в Очаківському районі археологи знайшли посуд для ритуалів, стародавні господарські будівлі і посудину зі Спарти для жертвоприношень.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/2019-11-19/pod-chernigovom-arheologi-obnaruzhili-unikalnuyu-nahodku-foto/180509”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP