Loading...

Кому збільшать виплати в 2020 році: з’явилося детальне роз’яснення

14 листопада Верховна Рада проголосувала за остаточний варіант державного бюджету України на 2020 рік, тому вже відомо, які виплати чекають на українців.

Об этом сообщает http://merating.com


Про це повідомляє видання "Сегодня".


Згідно з новими соціальними параметрами, закладеними до держбюджету після правок, загальна сума бюджетних коштів, передбачена для Міністерства соцполітики, до другого читання збільшилася на 1,3 млрд грн — до 292,4 млрд. Це на 93,8 млрд грн, або на 47%, більше, ніж в 2019 році (було 198,6 млрд грн). У той же час розмір субвенцій міністерству з держбюджету в 2019 році становив 37 млрд грн, а в цьому році — лише 795 млн. Витрати на саме міністерство, в порівнянні з минулим роком, не скоротилися, але виросли не набагато — з 173 до 177 млн₴


Прожитковий мінімум з 1 січня становитиме 2027 грн в місяць. Точніше, до такого рівня прожитковий мінімум підніметься з 1 грудня 2019 року і протримається до кінця червня 2020 року. З 1 липня він збільшиться до 2118 грн, а з 1 грудня — до 2189₴ Таким чином, за рік прожитковий мінімум зросте на 162 грн, або на 8%. Якщо врахувати, що, за розрахунками, інфляція за 2020 рік має скласти близько 5-5,5% (за різними розрахунками), вийде, що добробут людей, що мають доходи в розмірі офіційного прожиткового мінімуму, покращиться на 2-2,5%.При цьому в остаточному варіанті бюджету як і раніше є доручення Кабміну "вжити заходи щодо наближення в 2020 році розміру прожиткового мінімуму до його реальної величиною, яка може становити орієнтовно близько 4251 грн, з відповідним коригуванням розміру прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення" . Влада відзначила, що будуть коригувати цей соціальний показник при наявності економічних успіхів.


Також планується повністю поміняти систему соціальних виплат. В цьому випадку прожитковий мінімум перестане відігравати важливу роль для українців. Міністерство соціальної політики вже розробило проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яким пропонується "відв’язати" багато соціальні виплати від прожиткового мінімуму. Зокрема, розмір посадових окладів, аліментів, пенсій по інвалідності та різних доплат, допомоги по народженню дитини і при усиновленні, виплати багатодітним сім’ям і т.д.


Крім того, однією з головних обговорюваних тем в Раді були держвиплати при народженні дитини. Зараз цей розмір встановлений законом "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" та становить 41 280₴ У проекті закону Мінсоцполітики йдеться про те, що розмір допомоги буде затверджуватися законом про держбюджет. А виплачуватися допомога при народженні дитини буде тільки в тому випадку, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї на одну особу не перевищує 15% розміру такої допомоги, тобто 6192₴


Громадяни висловили своє невдоволення з приводу цього закону. Тому в Мінсоцполітики заявили, що вирішили зберегти нинішній механізм — виплачувати допомогу всім, незалежно від матеріального становища.У Мінсоцполітики назвали своїм основним пріоритетом на 2020 рік дітей.


"У цьому році головний кошторис країни формувалася в обмеженості фінансових ресурсів, що не дозволило охопити всі пріоритетні напрямки одночасно. Оскільки наша філософія заснована на принципах адресності та допомоги тим, хто цього дійсно потребує, — ми були змушені зробити вибір. Наш вибір, пріоритет Мінсоцполітики на 2020 рік — діти", — написала в Facebook міністр соцполітики Юлія Соколовська.Згідно з таким приорітетом до другого читання в держбюджеті було збільшено суми, передані у заставу для виплат на дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях. У порівнянні з 2019 роком сума зросла на 48%. Також з другої половини 2020 року виростуть виплати на дітей з малозабезпечених сімей. Якщо в першому варіанті бюджету розмір виплат передбачався в розмірі 100% прожиткового мінімуму, то в останньому, прийнятому варіанті, на перше півріччя передбачена допомога в розмірі 85% прожиткового мінімуму, а на друге — 130% прожиткового мінімуму. Таким чином, у другому півріччі 2020 року виплати на дітей до 6 років складуть 2317,7 грн, на дітей від 6 до 18 років — 2883,4₴ При цьому виплати по малозабезпеченості для працездатних осіб складуть 25%, для людей з інвалідністю — 100% прожиткового мінімуму.


У 2020 році планується переглянути вміст "Пакета малюка", однак вартість його залишиться колишньою — близько 5000₴


Також в наступному році хочуть запустити нову соціальну програму — оплачувати з бюджету послугу денного догляду за тими людьми, хто цього потребує, в тому числі за дітьми-інвалідами. На це закладається 100 млн₴ Передбачається, що така допомога дасть можливість членам сім’ї інваліда працювати і покращувати своє матеріальне становище.


Розмір мінімальної зарплати в 2020 році залишився таким же, яким був у початковому проекті держбюджету: 4723 грн на місяць або 28,31 грн на годину. У порівнянні з 2019 роком, коли мінімальна зарплата встановлена на рівні 4173 грн на місяць або 25,13 грн на годину, підвищення складе 13%.


Витрати на Пенсійний фонд у 2020 році передбачені в бюджеті у розмірі 172,5 млрд₴ У 2019-му закладали 166,5 млрд. На Фонд соціального захисту інвалідів в поточному році закладено 1,815 млрд грн, в наступному році буде 1,834 млрд₴


Як повідомляв "Апостроф", стало відомо, на кому найбільше позначиться недосконалість бюджету на 2020 рік.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/economy/2019-11-17/komu-uvelichat-vyplaty-v-2020-godu-poyavilos-detalnoe-razyasnenie/180318”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP