Loading...

Закон про викривачів корупції- Зеленський підписав документ

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції» № 198-IX. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Об этом сообщает http://ensita.net

Закон вводить поняття «викривача» — це люди, які повідомляють про факти корупції — і регулює їх правовий статус.

Повідомляти про корупцію та інші порушення громадянам дозволяється анонімно до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАПК) — на «гарячу лінію» або по електронній пошті.

Викривачі можуть претендувати на грошову винагороду за інформацію, якщо розмір хабара або збитків, завданих державі від факту корупції, становить не менше 5 000 прожиткових мінімумів (9,6 млн грн з розрахунку прожиткового мінімуму в 1 936 грн станом на 17 жовтня 2019 року). Рішення про винагороду разоблачителю приймає суд, сума винагороди становить 10% від предмета корупції, але не може перевищувати розмір 3 000 мінімальних заробітних плат (12,5 млн грн з розрахунку мінімальної зарплати у 4 173 грн станом на 17 жовтня 2019 року).

Викривач не несе юридичної відповідальності за повідомлення про можливі факти корупції. Інформаторам гарантують безкоштовну правову допомогу; захист у разі загрози життю та здоровʼю; відшкодування витрат на адвоката.

  • У першому читанні законопроект про викривачів Рада ухвалила 13 вересня. 1 жовтня Рада прийняла законопроект про викривачів корупції у другому читанні.
  • Група викладачів зі Стенфордського університету буде вчити державному управлінню 50 депутатів Верховної Ради. Серед викладачів буде американський політолог і економіст, старший науковий співробітник Центру з питань демократії, розвитку та верховенства права в Стенфорді Френсіс Фукуяма.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/38095-zelenskiy-pidpisav-zakon-pro-vikrivachiv-korupciji”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP