Loading...

Мадрид відхилив заклик Барселони до діалогу


Голова уряду Іспанії Педро Санчес відхилив заклик влади Каталонії до діалогу на тлі невщухаючих протестів проти вироків організаторам референдуму про незалежність регіону в 2017 році.

Об этом сообщает http://pozitivnosti.net

Виконуючий обов’язки прем’єр-міністра Санчес закликав голову регіонального уряду Кіма Торру спочатку засудити протести, пише Reuters.

"Торра має рішуче засудити насильство, чого він досі не зробив", — заявив Санчес у відповідь на заклик каталонської влади провести переговори, щоб спробувати знайти вихід з кризи.

Він також забажав, аби Торра визнав, що багато каталонців не хочуть незалежності для багатого регіону на північному сході Іспанії і "просять його відновити співіснування, пошкоджене рухом за незалежність".

На відміну від Кіма Торри, який є прихильником ідеї незалежності Каталонії, Педро Санчес стоїть на позиції очолюваної ним "Соціалістичної партії" — ніякої незалежності для регіону, "тому що це незаконно", повідомляє "Європейська правда".

18 жовтня, Торра звернувся до радикальних груп протестувальників, щоб ті припинили безлади або вели мирні протести. За його словами, немає жодних виправдань для актів вандалізму. Торра також поклав відповідальність за пожежі та підпали автівок у Барселоні на "групи злочинців і провокаторів, які завдають шкоди іміджу мільйонів каталонців".

Групи правоохоронців у столиці Каталонії посилені чотирма підрозділами сил спеціального призначення національної поліції Іспанії.

Нагадаємо, 14 жовтня Верховний суд Іспанії засудив дев’ятьох лідерів каталонських сепаратистів до 9-13 років тюремного ув’язнення за участь у референдумі про незалежність в 2017 році. Максимальний термін ув’язнення, 13 років, отримав ексзаступник голови уряду Каталонії Оріолі Жункерас — за підбурювання до заколоту і розтрату державних коштів.

Вирок лідерам сепаратистського руху призвів до масових протестів у Каталонії. Протестувальники заблокували аеропорт, перекрили траси і залізницю, влаштували заворушення в каталонській столиці. Мітинги каталонського сепаратистського руху традиційно були ненасильницькими. Але за дві ночі жорстоких зіткнень між поліцією і протестувальниками постраждали понад 200 осіб.

Докладніше про "розгойдування" регіону перед загальнонаціональними виборами в Іспанії читайте в матеріалі Олексія Коваля "Іспанію "пучдемонить"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/madrid-vidhiliv-zaklik-barseloni-do-dialogu-326829_.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP