Loading...

Янченко: Процес зняття депутатської недоторканності почався, він незворотний

Янченко: Питання зняття недоторканності з народних депутатів це справа принципу

В Україні вже розпочався процес зняття депутатської недоторканності, і він необоротний, заявила на брифінгу в Києві 7 жовтня нардепка від "Слуги народу", заступниця голови комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики Галина Янченко, передає кореспондент "ГОРДОН".

Об этом сообщает http://peoplelifepassion.com

"Питання зняття недоторканності з народних депутатів – це справа принципу... Процес зняття депутатської недоторканності розпочався, він є незворотним. Зміни до Конституції ми вже внесли... Вони наберуть чинності 1 січня наступного року", – заявила Янченко.

Вона додала, що наступним кроком стане внесення змін до Кримінального процесуального кодексу, закону про статус народного депутата й закону про регламент Верховної Ради.

"Такий закон нами розроблений, він є комплексним... Він передбачає зміни в усі три закони... Під цим законопроєктом підписалися майже пів сотні депутатів від фракції "Слуга народу", що свідчить про те, що політична воля для зняття депутатської недоторканності є", – зазначила Янченко.

30 серпня 363 депутати Верховної Ради ІХ скликання підтримали проєкт постанови №1095 про обмеження недоторканності парламентаріїв і попередньо погодили поданий у лютому 2017 року п’ятим президентом України Петром Порошенком законопроєкт №7203. 20 червня 2018 року Конституційний Суд України визнав, що документ відповідає Основному закону.

Верховна Рада на засіданні 3 вересня 2019 року ухвалила в цілому законопроєкт №7203, згідно з яким до Конституції України буде внесено зміни про скасування депутатської недоторканності.

11 вересня закон підписав президент України Володимир Зеленський. Документ набуде чинності з 1 січня 2020 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-janchenko-protses-znjattja-deputatskoji-nedotorkannosti-pochavsja-vin-nezvorotnij-1329194.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP