Loading...

Україні вдалося повернути понад 3 тисячі полонених — Порошенко

Україні вдалося повернути понад 3 тисячі полонених — Порошенко

Кремль тримав українців як політичних бранців для тиску на міжнародну спільноту, щоб купити собі зняття санкцій або використовувати їх для політичного впливу всередині України.

Про це заявив лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко під час інтерв’ю в ефірі програми «Рандеву».

Об этом сообщает http://load-bit.net

«Перше обговорення прізвища Сенцова було через два тижні після його незаконного арешту. П’ять років Путін категорично відмовлявся це обговорювати, попри величезний тиск. Потім додався Сущенко, потім додався Балух, потім додалися інші. Не було розмови, щоб б ми не говорили (про політв’язнів — ред.). Путін розглядав заручників як розмінну монету. І тим він купував можливе скасування санкцій. Або намагався підтримати когось, наприклад, Медведчука. Або, навпаки, вдарити по комусь, наприклад, по Порошенку», — підкреслив п’ятий президент України.

При цьому він вважає, що через рішення Морського трибуналу в Гамбурзі подальше утримання українських моряків ставало ризикованим для Росії, тому Путін пішов на широкий обмін, "намагаючись відбілити свою міжнародну репутацію".

«Якби не було виконано це рішення суду, точніше Трибуналу в Гамбурзі, яке було розпочато за позовом відразу ж після подій у листопаді, після акту агресії в Керченській протоці, російські кораблі могли б заарештовувати будь-якій частині світу. І рішення арбітражу, де повністю визнано, що Україна діяла у суворій відповідності з міжнародним правом, Україна надала достатні неспростовні докази, і Росія була зобов’язана якнайшвидше, негайно відпустити наших моряків без будь-яких попередніх обговорень і умов. Путін точно усвідомлював цю небезпеку, яка створили додаткову мотивацію для того, щоб розв’язати це питання саме зараз», — зазначив Порошенко.

Він нагадав, що за час його президентської каденції вдалося повернути понад трьох тисяч полонених — героїв не менших, ніж ті, кого вдалося витягнути зараз. При цьому абсолютно неприпустимо, щоб звільнені українські моряки по поверненні додому давали свідчення слідчим органам країни-агресора.

«Зараз, принаймні за заявами слідчого комітету Росії, вони збираються продовжувати допитувати наших моряків. Вони у них, виявляється, ще є підозрюваними. Але наші моряки повинні бути випущені без будь-яких умов, тому що це прецедент для виконання рішень міжнародного суду. Є результат — виграла Україна, ми б’ємося за своїх і я вітаю всіх з цим», — підкреслив Петро Порошенко.


Джерело статті: “https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2785081-ukraini-vdalosa-povernuti-ponad-3-tisaci-polonenih-porosenko.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP