Loading...

«Покарання перетворюється на розправу»

«Наказание превращается в расправу»

Адвокат Вадим Клювгант: послідовні арешти опозиціонерів — зловживання правом

Практика послідовного призначення одного адміністративного арешту за іншим суперечить духу і змісту адміністративного покарання. Таку думку в бесіді з Znak.com висловив партнер колегії адвокатів Pen& Paper Вадим Клювгант, коментуючи дії правоохоронних органів і судів, які відправляють опозиціонерів під арешт відразу після закінчення терміну попереднього арешту. «В цьому випадку покарання перетворюється на розправу», — заявив Вадим Клювгант.

«Коли я вперше дізнався про це ноу-хау, мені згадалася сказана з іншого приводу фраза Володимира Леніна: за формою правильно, а по суті знущання, — каже Клювгант. — З точки зору букви закону, правоохоронні органи і суди начебто знаходять нові порушення і призначають покарання. Але це очевидне зловживання правом. Адміністративний арешт не може переростати в кримінальне покарання».

За словами Вадима Клювганта, ситуацію могла б виправити введення в Кодекс про адміністративні правопорушення (Кпап) норм про призначення покарання за сукупністю. Аналогічні норми застосовуються у кримінальному законодавстві (69-я і 70-я статті КК РФ) і встановлюють верхню межу строку позбавлення волі, до якого може бути засуджений обвинувачений, засуджений за декілька злочинів.

Крім того, вважає Вадим Клювгант, повинні бути встановлені граничні терміни розглядів по адміністративних справах, знову ж таки за аналогією з карним законом. Зараз в Кпап обмеження термінів немає, що дає можливість правоохоронним органам чекати закінчення терміну покарання і направляти матеріал нового порушення в суд. У разі опозиціонерів це виглядає особливо абсурдно, так як зазвичай їх судять за статтями, які не передбачають навіть адміністративного розгляду, а лише на підставі складеного поліцейськими протоколу.

«Наказание превращается в расправу»Юлія Галямина, відбувши 25 діб арешту, в середу була затримана відразу після виходу з спецприемникаЕвгений Одиноков /Джерело статті: “http://povin.com.ua/225021-21-08.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP