Loading...

Дубенський замок — один з найстаріших в України

Дубенський замок — один з найстаріших в України

Сьогодні я розповім про один з найстаріших замків України, який досі береже риси середньовіччя. Ласкаво прошу в Дубенський замок, що знаходиться в місті Дубно на Рівненщині.

Дубенський замок захоплює з першого погляду. Спочатку вас зустріне в’їзна брама і масивні оборонні мури з бастіонами та ровами, які колись наповнювала вода річки Іква, що і нині омиває місто.

ПІДЗЕМЕЛЛЯ ТА ЛЕГЕНДА

Усі підземелля дотепер не відкрили, але частину можуть показати. На сьогодні відкриті каземати XVII століття. Ходи тут такі великі, що ними могла проїхати карета. Через підземні ходи могло зайти військо із рову, яке при потребі висушували.

Мабуть, саме час розповісти про легенду про привидів закоханої пари. Саме у Дубенському замку Микола Гоголь оселив героїню повісті Тараса Бульби — Панночку Полячку. Саме у неї закохався син Бульби — Андрій, а було усе так: козаки вже тиждень тримають Дубно в облозі, у замку закінчуються запаси провізії. Вночі до Андрія прибігає служниця татарка із звісткою, що Панночка помирає голодною смертю.

Він хапає мішок із хлібом і крізь ці підземелля потрапляє у Дубенську фортецю. Рятує кохану, але зраджує козаків і батьківську віру. Кажуть, душі цих закоханих дотепер блукають замком. У другому крилі підземель музейники відтворили склад провізії.

Дубенський замок

МУЗЕЙ ТОРТУР ТА ІНКВІЗИЦІЇ

Фортеця має добру енергетику, бо тут ніколи не було пролито людської крові, вона мирно переходила у спадок. Але європейська мода нині докотилася і до нас, тому тут облаштували музей тортур та інквізиції.

Travel-тренди 2019 року Travel-тренди 2019 року

ПРО ПАЛАЦ КНЯЗІВ ЛЮБОМИРСЬКИХ

Будівля палацу була збудована у XVIII столітті. Тут багата експозиція. В палаці ви можете зустріти:

 • бальні зали;
 • музей нумізматики із давніми монетами;
 • королівство кривих дзеркал;
 • мисливську кімнату;
 • лицарські обладунки, зброю і археологічні знахідки із бивнями мамонта.
Дубенський замок

БАСТІОНИ ЗАМКУ

Одну з веж бастіонів місцеві назвали "Беаткою", на честь відважної княжни Беати Донської, завдяки якій власники замку відбили напад монголо-татар. Нині решітку вежі облюбували наречені і на щастя чіпляють стрічки.

ЦІНИ

Ціна вхідного квитка

 • Дитячий — 6₴
 • Дорослий — 10₴

Послуги екскурсовода

 • Для дітей (за групу) — 150₴
 • Дорослі (за групу до 20 людей.) — 200₴
 • Дорослі (за групу 20 і більше людей) — 300₴

Комплексний квиток експозицією:

 • Дитячий — 35₴
 • Дорослий — 55₴

ЯК ДОЇХАТИ

Вирушайте поїздом, або автобусом зі Львова у місто Дубно. Тут у центрі міста височіє замок.

Це місце настільки доглянуте, що я схиляю голову перед тими музейниками, які за таку невеличку зарплатню так доглядають наші пам’ятки. Величезне вам дякую!

Дубенський замок овіяний легендами і аурою середньовіччя. У ньому донині вирує невидима сила попередніх поколінь і таких захоплюючих пристрастей. Мандруйте і це залишить у вашій душі неабияке відчуття вишуканості і шарму.

Більше про подорожі читайте тут: v-mandry.com


Джерело статті: “https://tsn.ua/blogi/themes/tourism/dubenskiy-zamok-odin-z-naystarishih-v-ukrayini-1389846.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
 • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP