Loading...

«Деолігархізація» партій: експерт пропонує пропорційне фінансування політичних сил

Державне фінансування – це шлях від «олігархізації» українських партій, проте воно має бути пропорційним та визначатися відповідно до кількості виборців, які підтримали певну політичну силу.


Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко.


Експерт наголосив, що фінансування партій із державного бюджету – це нормальна річ, оскільки це шлях від «олігархізації» політичних сил. А мінус він вбачає у тому, що «поріг» для фінансування є на рівні 2%. На його думку, таких відсотків взагалі не слід встановлювати, а фінансування партій має бути пропорційним.


«У законі записано про те, що має бути фінансування для партій, які набрали більше 2% на виборах. Мені не подобається, що є 2%, їх не має бути взагалі. Тобто, пропорція повинна визначатися від кількості виборців, які проголосували за ту чи іншу партію. Навіть якщо партія стала 20-ю у списку на виборах до Верховної Ради…, вона повинна отримати пропорційно від загальної суми фінансування», – вважає Павло Жовніренко.А політолог Костянтин Матвієнко, коментуючи питання щодо фінансування партій в Україні коштом державного бюджету, вважає, що у цьому взагалі немає жодної справедливості. Як приклад, він згадав про таку політичну силу, як «Народний фронт». Партії практично не існує, а проте вона отримуватиме фінансування із бюджету держави, констатував політолог.


«Цей закон абсолютно не вирішує питання «деолігархізації» партій, тобто, партії все одно залишаються залежними від олігархів», – заявив Костянтин Матвієнко, не погоджуючись із твердженням колеги у студії.


Як повідомляли, Національне агентство з питань запобігання корупції розподілило кошти з державного бюджету на фінансування політичних партій у ІІІ кварталі поточного року.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/07/31/deoligarhizatsiya_partiy_ekspert_proponuie_proportsiyne_finansuvannya_1617209”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP