Loading...

Полозов: Сподіваюся, затримання російського танкера не вплине на переговори про звільнення українських моряків

Полозов про затримання танкера: Наскільки я розумію з повідомлень, нікого не заарештували

Російський адвокат Микола Полозов уважає, що затримання в Україні російського танкера не завадить звільненню захоплених Росією в районі Керченської протоки українських моряків. Про це він сказав 25 липня "Немецкой волне".

Адвоката запитали, чи вплине затримання російського танкера на переговори про звільнення українських моряків, і він відповів: "Сподіваюся, що ні".

"Адже звільнення українців – вимога Міжнародного трибуналу із морського права, і виконання цього рішення залишається важливим для Росії. Я бачив заяви МЗС РФ про те, що воно стурбоване можливим арештом членів екіпажу танкера, але, наскільки я розумію з повідомлень, нікого не заарештували", – зазначив Полозов.

Він висловив сподівання, що Україна не буде порушувати міжнародне законодавство, як це зробила Росія у справі українських моряків.

25 листопада 2018 року РФ захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які здійснювали перехід із Чорного моря в Азовське. Рух суден у районі Керченського мосту було заблоковано комерційними суднами, що змусило українських моряків розвернутися й піти назад. У цей момент кораблі ФСБ РФ таранили й обстріляли катери та буксир, членів екіпажів було затримано.

24 українські моряки залишаються під арештом у Москві, незважаючи на рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

24 липня 2019 року в порт Ізмаїл зайшов російський танкер Nika Spirit. Його затримали співробітники СБУ, Держприкордонслужби та військової прокуратури України. Вони заявили, що танкер, який раніше мав назву Neyma, використовували для блокування Керченської протоки в день, коли три кораблі ВМС України здійснювали перехід з Одеси в Маріуполь.

До суду подано клопотання про арешт Nika Spirit.

У МЗС РФ заявили, що захоплення громадян Росії, якщо таке станеться, буде кваліфіковано як порушення міжнародного права. Пізніше в російському відомстві повідомили, що екіпаж танкера відпущено, а судно залишається в Україні.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-polozov-spodivajusja-zatrimannja-rosijskogo-tankera-ne-vpline-na-peregovori-pro-zvilnennja-ukrajinskih-morjakiv-1143794.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP