Loading...

Климент заявив, що майно собору ПЦУ в окупованому Сімферополі "розграбували і поламали"

Климент про собор ПЦУ у Сімферополі: Ситуація дуже критична

Майно Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира й Ольги Православної церкви України (ПЦУ) в окупованому Сімферополі було "розграбовано і поламано". Про це в коментарі "Крим.Реалії" повідомив архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент.

Він заявив, що після передання храму в користування "міністерства майнових і земельних відносин Криму" в ньому було розпочато "внутрішній ремонт".

"Ситуація дуже критична. Усе відбувалося, коли я не був у Криму. Згідно з рішенням суду, у 2017 році було вилучено 110 м² площі першого поверху. Вона була опечатана і перебувала під замком. Але разом із тим було описане і зберігалося церковне майно: крісла, ікони, меблі, килими, посуд, столи, столові прибори. Зараз це все розграбоване і поламане. Частину речей я побачив на вулиці на звалищі. Де поділися інші речі – я не знаю", – розповів він.

Климент пов’язує пограбування собору зі своєю поїздкою у США, де він виступив на конференції, присвяченій релігійній свободі.

"Вони почали погром саме тоді, коли я був на конференції з релігійної свободи. Це Росія показує всьому світу, що для неї [означає] світове співтовариство і релігійна свобода", – додав він.

Журналісти "Крим.Реалії" намагалися зателефонувати в "міністерство майнових і земельних відносин Криму", але там не відповіли.

Як пишуть "Крим.Реалії", у лютому 2019 року Климент повідомляв, що окупаційна влада Криму вимагала від єпархії "звільнити приміщення" собору до початку березня. У "міністерстві майнових і земельних відносин Криму" пояснювали припис про "звільнення приміщень" храму закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією Української православної церкви Київського патріархату, яка перейшла у створену ПЦУ, повідомляло видання.

У червні Климент заявляв, що у храмі розібрали дах.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-kliment-zajaviv-shcho-majno-soboru-ptsu-v-okupovanomu-simferopoli-rozgrabuvali-i-rozlamali-1141776.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP