Loading...

Єхануров: Землю в Україні скуповують близько 20 сімей

Нині в Україні землі скуповують близько 20 сімей, і поки вони по мільйону гектарів не зберуть, жодної реформи та ринку землі не буде.


Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив Прем’єр-міністр України у 2005-2006 роках, народний депутат кількох скликань Юрій Єхануров.


Колишній очільник уряду, коментуючи питання щодо доцільності скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, пригадав, як приблизно півтора року тому лунали заяви, що весь облік вестиметься через технологію «блокчейн».


Водночас, зазначив він, попри заяви, нічого в цього напрямі не зробили. З його слів, проблема у запровадженні «блокчейну» полягає в тому, що це передбачає повний облік дій, які відбуваються.«Кожен крок і наступні – всі залишаються назавжди, на все життя. Тому це не влаштовує тих, хто хоче сьогодні «чесно» поділити землю, яка ще не поділена. Що я маю на увазі: у нас зараз поза межами сільрад, у районах, селищних радах є величезна кількість землі, яка начебто не належить конкретним громадам. Іде утворення об’єднаних територіальних громад. Треба цю землю поділити. А кому дати цю землю – це вже вирішує мудрий чиновник або група, яка стоїть трохи вище і бачить «цьому дам, а цьому не дам», – зазначив Юрій Єхануров.


Експрем’єр спрогнозував, що у майбутньому такі питання постануть щодо земель і лісів Міноборони.


«А далі вже «розкручується» тема земельної реформи, тому що всі кричать, що не можна землю скуплять… Землю скуповують зараз близько 20 сімей, фінансових груп. Поки вони по мільйону гектарів не зберуть, жодної реформи землі не буде, жодного ринку землі не буде – нічого. Як тільки вони наберуться, тоді вже піде ринок землі», – каже Юрій Єхануров.


Він продовжив: «Зараз на ринку землі нічого не буде, поки ці хлопці не сконцентрують це, а людям «вішають», що от іноземці скуплять все тощо».


Як повідомляли, 20 грудня торік ВРУ продовжила мораторій на продаж сільськогосподарських земель на рік, до 1 січня 2020 року.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/07/12/yehanurov_zemlyu_v_ukraini_skupovuyut_blyzko_20_simey_1604933”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP