Loading...

Росія і Китай поховали мрію про відкритий для всього світу вільний Інтернет

Контроль над мережею стає найважливішим політичним завданням в Китаї, Росії і всіх диктаторських державах. Китайці подали приклад, створивши свою власну внутрішню закриту мережу, пов’язану із зовнішнім світом декількома каналами, які легко фільтрувати або навіть перекрити при необхідності.Фото: Greg Baker / POOL / AFP


У китайській моделі знайшлися продовжувачі: Володимир Путін запозичив цю ідею у Сі Цзіньпіна, який називає його «найкращим другом», пише Pierre Haski у французькому тижневику Le Nouvel Observateur (L’Obs).

Основне положення закону стосується розміщення в Росії всіх серверів, які обробляють дані російських користувачів.

Розташування сервера не має значення, тому що інтернет розглядається як глобальний і незалежне простір. Але це відходить в минуле. Держави вимагають репатріації серверів і даних, що зокрема дозволяє їм відгородитися від світової мережі. У них в руках опиняється своєрідний рубильник, який дозволяє ізолювати країну від решти мережі або навіть «закрити» інтернет.

Китайці, безумовно, випереджають всіх. Вони усвідомили необхідність контролю ще в 1990-х роках, а його інструменти стають все витонченішими, будь то софт чи підготовка кіберполіцейських.

Інтернет — вже не та велика сила свободи, як раніше. У 2000-х роках лауреат Нобелівської премії миру Лю Сяобо називав його «подарунком небес», але сьогодні він переможений силами держбезпеки.

У Росії інтернет залишався відносно вільним до президентських виборів 2012 року, коли опозиціонери доставили неприємностей Володимиру Путіну за допомогою демонстрацій молоді, яка активно користується мережею. Новий закон є продовженням логіки контролю інформації, як в ЗМІ, так і в мережі.Наші інтереси:

Усвідомлювати, що відбувається розділення світу на дві цивілізації. Холодна війна в інтернеті призведе до того, що РФ стане відсталою дикою державою, яка глушить інтернет-супутники. Вже склалися всі передумови появи залізної завіси в Інтернеті.Джерело статті: “https://www.ar25.org/article/rosiya-i-kytay-pohovaly-mriyu-pro-vidkrytyy-dlya-vsogo-svitu-vilnyy-internet.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP