Loading...

Угоду з придбання С-400 завершено – Ердоган


Туреччина вже придбала самохідні зенітно-ракетні комплекси протиповітряної оборони С-400 "Тріумф" у Росії і ця угода є завершеною остаточно; Анкара чекає прибуття перших машин зі складу двох придбаних батарей до початку липня, заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, 13 червня повідомляє "Голос Америки".

"Туреччина вже придбала оборонні системи С-400. Угода відбулася. Сподіваюся, що ці системи будуть доправлені до нашої країни у наступному місяці", – заявив Ердоган.

Заява турецького президента може дуже сильно зіпсувати відносини між Вашингтоном і Анкарою – вже більше півроку Вашингтон всіма силами і способами намагається змусити Туреччину відмовитися від угоди, як вказівками на несумісність озброєнь НАТО та С-400, так і погрозами санкцій та відмовою у передачі туркам винищувачів F-35.

29 грудня 2017 року Туреччина і РФ підписали кредитну угоду в межах угоди про постачання зенітно-ракетних комплексів С-400. Це перша країна НАТО, яка купує російську систему протиповітряної оборони. Сам контракт на поставку комплексів був укладений у вересні.

Вартість угоди з придбання двох батарей С-400 становить 2,5 мільярда доларів. При цьому більшу частину суми — 55% — буде покрито за рахунок російських кредитних коштів. Решту 45% Анкара виплатить у вигляді авансу. Перші постачання було заплановано на березень 2020 року.

Однак 7 вересня 2018 року російські ЗМІ з посиланням на коментар директора Федеральної служби з військово-технічного співробітництва Дмитра Шугаєва повідомили, що постачання до Туреччини російських систем протиповітряної оборони С-400 "Тріумф" відбудеться зі значним випередженням графіка - у середині 2019 року.

22 травня американський телеканал CNBC з посиланням на власні джерела повідомив, що США дали Туреччині два тижні на відмову від придбання ЗРК С-400 у Росії, пригрозивши виключити Анкару з програми F-35.

29 травня стало відомо, що США можуть запровадити санкції проти Туреччини у рамках закону CAATSA і виключити її із програми F-35 у разі придбання Анкарою російських ракетних комплексів протиповітряної оборони С-400 "Тріумф".

7 червня США прийняли рішення більше не приймати пілотів військово-повітряних сил Туреччини на програму навчання навичок пілотування винищувачів п’ятого покоління F-35. Пізніше було зупинено навчання і тих турецьких пілотів та спеціалістів, що вже проходили його на авіабазі Люк ВПС США.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/ugodu-z-pridbannya-s-400-zaversheno-erdogan-314342_.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP