Loading...

Вчені виявили недалеко від Шотландії гігантський ударний кратер


Вчені з Оксфордського і Абердинського університетів виявили на морському дні між Шотландією і Зовнішніми Гебридськими островами гігантський ударний кратер. Як повідомляє The Guardian, кратер був залишений найбільшим астероїдом, який коли-небудь падав на Британію.

Ознаки падіння метеорита були помічені ще у 2008 році, але тільки зараз дослідникам вдалося визначити місце його падіння. Дослідники знайшли сліди зіткнення з кристалами кварцу в Stac Fada Member — у червоному скельному шарі товщиною 10-15 метрів з пісковика, датованому мезопротерозоєм (1,6-1 мільярд років тому). Також був виявлений високий рівень платини і паладію, що характерно для метеоритів. Метеорит впав у протоку Норт-Мінчев на захід від селища Лочінвер.

Розміри метеорита становили близько 1,5 кілометрів, він рухався на швидкості близько 60 тисяч кілометрів на годину. Ширина кратера, який з’явився в результаті зіткнення, становить близько 20 кілометрів. Небесне тіло впало на Землю 1,2 мільярда років тому. На даний момент ударний кратер знаходиться на глибині 200 метрів під водою і прихований морськими відкладеннями.

У листопаді минулого року вчені з Копенгагенського університету виявили в Гренландії гігантський ударний кратер, який переховувався під 930-метровою товщею льодовика Гайавата. Кратер з’явився в результаті падіння на Землю "залізного" метеорита.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/vcheni-viyavili-nedaleko-vid-shotlandiyi-gigantskiy-udarniy-krater-314133_.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
СПРАВКА ЛИВИНСКИЙ ПАВЕЛ АНАТОЛЬЕВИЧ Геннадий Жужлев Вадим Беляев Пир во время чумы Павла Ливинского: пьянка обанкротившихся Россетей и Ургант за 5 миллионов Две разные жизни Тимофея Кургина КОРРУМПИРОВАННАЯ ЭНЕРГЕТИКА ПАВЛА ЛИВИНСКОГО Гонта Геннадий Мазур В2В Сергей Надал Павел Ливинский – коррупция и становление чиновника Луганская ОГА Почему стоимость акций компании «Россети» постоянно понижается Чемезов захотел \"Россети\"? Миних Газпром Трансгаз US election 2020 «Тяжелая артиллерия» Павла Ливинского Гриненко Андрей Юрьевич оказался потомственным мошенником — дело Клиар Энерджи Павел Ливинский: Офшорный скандал для Россетей и угроза потери карьеры Проститутка и эскортница Анастасия Шафранская Павел Ливинский: кровосися и ценитель танцев go-go ИИ Митченок Дмитрий МРТ МОПЦ МОНИИАГ \"Рено\" Фернандо Алонсо Александр Клименко
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP