Loading...

Суд виправдав директора "Запорізького титано-магнієвого комбінату", якого підозрювали у розтраті півмільярда гривень

Суд виправдав директора "Запорізького титано-магнієвого комбінату", якого підозрювали у розтраті півмільярда гривень

Заводський районний суд у Запоріжжі виправдав директора "Запорізького титано-магнієвого комбінату" Володимира Сивака, якого підозрювали у розтраті 492 мільйонів гривень.

Про це пишуть "Наші гроші. Запоріжжя".

Зазначається, що судді визнали підозру недоведеною. Суд погодився із позицією захисту щодо того, що термін "нецільове використання коштів" може бути застосований лише у бюджетних, державних установах. Варто зазначити, що раніше "ЗТМК" було державним підприємством.

Нагадаймо, 14 листопада 2016 року до суду направлено обвинувальний акт щодо директора комбінату Володимира Сивака, якого звинувачували у розтраті інвестицій на суму 492 млн₴

Слідство встановило, що протягом 2014-2015 років підконтрольна Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа компанія Tolexis Trading Limited, що володіє 49% акцій ЗТМК, виділила цьому підприємству 880 млн₴ Однак директор перерахував 492 млн грн із цих коштів на користь третіх осіб. Зокрема, замість фінансування витрат на модернізацію, кошти були спрямовані ВАТ "Холдингова компанія "Енергомережа", ВАТ "Запоріжжяобленерго", банку "Надра" і ТОВ "Синтез Ресурс" – у рахунок погашення заборгованості держпідприємства "ЗТМК" перед зазначеними суб’єктами, тоді як ці платежі повинна була здійснити Tolexis Trading Limited на умовах, передбачених договором про заснування ТОВ "ЗТМК".

ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" було створено у 2013 році державою в особі Фонду державного майна України (володіє 51% статутного капіталу) та Кіпрською компанією Tolexis Trading Limited (49%). Остання зобов’язалася сплатити борги держпідприємства, на основі якого було створено ТОВ, та інвестувати 110 млн доларів США на впровадження передових технологій і устаткування вітчизняних та зарубіжних фірм.


Джерело статті: “https://tsn.ua/ukrayina/sud-vipravdav-direktora-zaporizkogo-titano-magniyevogo-kombinatu-yakogo-pidozryuvali-u-roztrati-pivmilyarda-griven-1353918.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP