Loading...

Сприятливий для життя клімат Венери знищили древні океани, – вчені

Молода Венера була більш комфортною і вологою планетою, покритою океанами, але саме вони могли уповільнити обертання планети і перетворити її у розпечене пекло.


Про це розповідає Naked-science.


Незважаючи на свою назву і близькість до Землі, Венера – місце вкрай суворе. Потужні вулкани наповнюють атмосферу отруйними газами, тиск на поверхні планети перевищує земний більш ніж у 90 разів, а температура досягає 460 °С. Урагани настільки сильні, що впливають на обертання всієї планети. Однак, вважається, що Венера не завжди була такою негостинною. На ранніх етапах еволюції вона могла зберігати досить комфортний клімат і навіть цілі океани рідкої води.


Автори нової статті, опублікованої у журналі Astrophysical Journal Letters, вважають, що різкі зміни в характері клімату Венери могли бути викликані самими океанами.


Однією з причин нинішнього стану планети стало її повільне обертання навколо своєї осі. Місцевий день триває близько 243 діб, і триває стабільне освітлення одних ділянок поверхні, поки інші надовго залишаються в тіні, а це може стимулювати сильні місцеві буревії. Маттіас Грін (Mattias Green) і його колеги вважають, що до такого сповільненого обертання могли привести саме океани древньої Венери. Точніше кажучи, припливи, що створюють тертя між масою води і дном. Це відбувається і на Землі, яка, завдяки таким процесам, сповільнюється за мільйон років на пару десятків секунд.


Подібний сценарій вчені змоделювали для молодої Венери, прорахувавши варіанти з різним рівнем її океанів і різною швидкістю обертання. Робота показала, що припливи, викликані рухом юної планети в гравітаційному полі Сонця, дійсно могли сповільнювати її, причому в деяких випадках на 70 діб за мільйон років. При цьому обертання Венери могло досягти сучасної швидкості за лічені 10-50 мільйонів років – термін, за мірками еволюції планет, досить короткий. Вже незабаром океани стали швидко випаровуватися і клімат її різко змінився, зробивши Венеру справжнім пеклом.


Нагадаймо, російські вчені вважають, що на Венері можливе життя.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/05/24/spryyatlyvyy_dlya_zhyttya_klimat_venery_znyshchyly_drevni_okeany__vcheni_1579041”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP