Loading...

Сьогодні свято «літнього» Миколи Чудотворця

Сьогодні, 22 травня, відзначають день перенесення мощів святого Миколая Чудотворця, в народі ж кажуть – «літнього» Миколи.


Про це повідомляє ІА ZIK.


Ця історія бере початок з часів імператора Валеріана. У місті Патара, що на південному узбережжі Малоазійского півострова, приблизно у 280 році в набожній християнській сім’ї Феофана і Нонни народився майбутній святий. Хлопчика назвали Миколою, що в перекладі з грецького означає переможець народу». З ранніх років він читав Священне Писання, часто відвідував церковні служби. Святий Миколай прославив себе любов’ю до ближніх, милосердям до знедолених і нужденних, подавав милостиню жебракам, був дуже працелюбним, прощав образи, жив скромно і просто. Микола Чудотворець прожив довге життя і в сані архієпископа помер в глибокій старості в місті Міри в середині IV століття.


У XI столітті Візантія переживала не найкращі часи, втрачаючи в боротьбі з мусульманськими завойовниками великі території, а з ними і християнські святині. Тоді християни, побоюючись, що мусульмани знищать нетлінні мощі святого Миколи Чудотворця, вирішили вивезти їх. Була організована військова експедиція. 22 травня 1087 року воїни успішно повернулася з мощами Святого Миколая і це увінчалося великим народним святкуванням.


Вперше це свято було встановлено папою Урбаном ІІ у кінці ХІ століття. До українського церковного календаря свято Миколая у травні увів митрополит Єфрем.


Колись в Україні у цей день господарі виводили коней у поле на першу пашу і священники служили посеред села молебні та кропили коней свяченою водою. У цей час в полі вершники їздили верхи – «щоб нечиста сила коней не мучила». В народі уклалося декілька приповідок з цієї нагоди:


«Прийшов Миколай – коней випасай», «Юрій з теплом, а Микола з кормом», «Святий Юрій пасе корів, а Микола – коней».


Від цього дня починали стригти овець і сіяти гречку, тож склалася приповідка: «До Миколи не сій гречки і не стрижи овечки!»


На Київщині і на Поділлі у цей день був звичай робити «заздравні» (щоб усі були здорові) обіди, які називалися нікольщиною. Звідси пішла ще одна приповідка: «Понаставляли тих мисок, як на нікольщині!»


За народними віруваннями, святий Миколай є покровителем мореплавців. Козаки перед довгою мандрівкою морем завжди служили молебень Богородиці й Миколаєві Угоднику.


Чорноморські моряки розрізняють також двох Миколаїв: морського і мокрого. Морський Микола керує кораблями, а мокрий – водами. Обидва Миколи завжди є невидимо присутні поміж моряками. Під час бурі на морі колись моряки молилися святому Миколаєві про порятунок від нещастя.


Нагадаймо, сьогодні у Львові відзначать 100-річчя першої літургії українською мовою.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/05/22/sogodni_svyato_litnogo_mykoly_chudotvortsya_1577089”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
псевдомінування Ресей Басты сөздер: Бокс подлодка   ґрати   колонія Кудіяров формула Штайнмайера Устинов Павел Бывшая жена Нила Ушакова ликвидирует фирму INSPIREME и общество YOUNG.LV Басты сөздер: Сенат твой» — как бизнес Робсона участвовал в мутных схемах за границей отмывочный «Чешский в мусорном баке не сгниваемый Александр Данильчук Вечный и нептопляемый Иван Боршош: любитель пьяной езды желает получить мандат Андора ГМО-рейдер Валерий Дема убивает Украину изнутри Лоббист российского бизнеса Анатолий Гиршфельд прячется за мандатом нардепа Покровитель бокса Андрей Рябинский – рейдер-девелопер всероссийского уровня Любимая шлюха Костина приросла элитной недвижимостью Андрей Костин и Наиля Аскер-Заде устроили групповуху в кабинете Путина Украинский сценарий в Казахстане и Кенес Ракишев. Россия и Китай готовятся разорвать страну Жанна Силецкая зачищает Гугл от упоминаний о своих преступлениях Кенес Ракишев в суде США сказал правду о письмах с малолетками Анатолий Пахомов ЧТО ОН «ПОЛНОСТЬЮ НА КРЮЧКЕ У ФСБ» КЕНЕС РАКИШЕВ НАПРЯГСЯ ПОСЛЕ ПУБЛИКАЦИЙ О ТОМ Хлебников
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP