Loading...

Сьогодні немає сенсу переносити запуск енергоринку на дев’ять місяців, це принесе більше проблем – гендиректор "Юнікорн Сістемс УА"

Володимир Погойда: Чим швидше запустимо, тим швидше можна буде провести реформу, якої потребує Україна

Новий ринок електроенергії в Україні потрібно запускати вчасно, заявив у коментарі "Українським новинам" Володимир Погойда, генеральний директор компанії "Юнікорн Сістемс УА" – українського офісу чеської компанії, яка постачає програмне забезпечення для енергоринків Європи.

"Сьогодні немає сенсу переносити запуск ринку на дев’ять місяців, це принесе більше проблем. Якби перенесення було озвучено два роки тому, то можна було б, а зараз потрібно запускати і починати працювати в нових умовах. На мій погляд, якщо вирішити відсунути запуск на дев’ять місяців, те, що не було зроблено до цих пір, то за цей термін зроблено і не буде", – вважає він.

Експерт додав, що учасники ринку вже повідомили, що готові до запуску другого етапу енергореформи з 1 липня.

"Чим швидше запустимо, тим швидше можна буде провести реформу, якої потребує Україна. Немає сенсу відсувати термін, ринок потрібно запускати, потім дивитися на виникаючі проблеми і вирішувати їх", – підкреслив Погойда.

Із 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку заплановано на липень 2019-го. Перехід зафіксовано законом "Про ринок електроенергії", ухваленим у 2017 році.

Він передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку і норми Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні розділення компаній за напрямками розподілу і передавання електроенергії.

23 квітня представники ЄС, ЄБРР, Європейського енергетичного співтовариства, Європейського інвестиційного банку та USAID в Україні заявили, що стурбовані гальмуванням запуску нового ринку електроенергії.

Державні підприємства "НЕК "Укренерго" та "Енергоринок" уже розпочали тестові купівлю і продаж у межах підготовки до реалізації закону "Про ринок електричної енергії", повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

13 травня прем’єр-міністр Володимир Гройсман підтвердив, що запуск ринку планують із 1 липня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-sogodni-nemaje-sensu-perenositi-zapusk-energorinku-na-dev-jat-misjatsiv-tse-prinese-bilshe-problem-gendirektor-junikor-sistems-ua-969358.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP