Loading...

Інтеграція України до енергоринку ЄС: уряд схвалив важливий законопроект

Кабінет міністрів на засіданні у середу схвалив проект закону про ратифікацію рішення Ради асоціації Україна-ЄС про внесення змін і доповнень до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.


Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на УНІАН.


Відповідне рішення буде поштовхом до подальшого реформування енергетичного ринку України.


Читайте також
ЄС визнав прагнення України інтегруватися в європейський енергоринок


За словами віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, Україна вперше ухвалює подібне рішення.


За її словами, сама процедура передбачає кілька етапів: затвердження урядом, подача на ратифікацію в парламент і ініціювання письмової процедури затвердження рішення між Україною та Європейським Союзом в тижневий термін після ратифікації Верховною радою.


"Цей додаток 27 до Угоди про асоціацію стосується енергетичного сектору та всіх енергетичних ринків. Це для нас означає вихід на новий рівень взаємовідносин з Європейським Союзом у сфері енергетики, оскільки це передбачає взаємні зобов’язання сторін", — сказала вона.


Читайте також
Уряд планує подати законопроект про ратифікацію енергетичного додатка до Угоди про асоціацію


При цьому віце-прем’єр додала, що Україна утримуватиметься від ухвалення нормативних актів, які суперечать правилам ЄС.


Європейська комісія зі свого боку буде оцінювати сумісність законодавчих актів і давати рекомендації, з метою досягнення повної інтеграції енергетичних ринків України та ЄС.


Як повідомив на засіданні уряду прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, сьогодні ухвалений документ буде передано до Верховної ради для ратифікації.


Нагадаймо, на 5-му засіданні Ради асоціації Україна-ЄС в грудні Євросоюз та Україна домовилися оновити Угоду про асоціацію для інтеграції українського енергетичного ринку з ринком ЄС.


На зустрічі сторони узгодили додаток до Угоди, який встановлює перелік загальноєвропейських правил функціонування ринку енергетики, які Україна береться впровадити у власне законодавство.


Джерело статті: “https://www.eurointegration.com.ua/news/2019/05/15/7096180/”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP