Loading...

Авіакатастрофа у “Шереметьєво”: у справі стався неочікуваний поворот


Пасажирів і літаків Sukhoi Superjet 100 в “Шереметьєво” міг погубити небезпечний і невиправданий маневр – машина перелетіла розрахункову точку приземлення на початку ЗПС, а в середині смуги, коли борт ще не торкнувся її колесами, пілоти почали енергійно «притискати» до неї SSJ 100.Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі “Ъ“.


У розслідуванні йдеться, що 5 травня літак вразив потужний грозовий розряд. Блискавка, за словами фахівців, вдарила в самий ніс літака. На поразку машини електроімпульсом величезної потужності відреагував грозовий захист SSJ 100, який відключив генератори літака і перевів електропостачання споживачів на акумуляторні батареї (режим Emergency Electrical Configuration, EEC).


Одночасно з цим – слідом за переходом машини на аварійне електроживлення – автоматично включається режим прямого управління польотом Direct Mode.


Фахівці стверджують, що режим EEC є аварійним, але не надзвичайним. Загалом на борту склалася нештатна, а не катастрофічна ситуація.


У статті наголошується, що бортовий комп’ютер SSJ перестав автоматично коректувати можливі помилкові дії пілотів – страхувати екіпаж, наприклад, від виходу на позамежні кути крену і тангажу, непомірного зростання приладової швидкості або перевантажень, небезпеки звалювання.


Важливо також і те, що режим EEC не вимагає подачі сигналу лиха May Day. Пілоти зобов’язані попередити диспетчера сигналом терміновості Pan Pan, а це в свою чергу означає, що небезпеки для життя і здоров’я людей на борту немає. Саме з цієї причини (екіпаж не подав сигнал May Day) борт не зустріли на смузі пожежники.


Автор матеріалу пише, що пілотам SSJ 100 Денису Євдокимову і Максиму Кузнєцову вдалося виконати заходження на посадку з дотриманням усіх нормативних вимог з другої спроби.


“Екіпаж поставив машину на глісаду і пройшов по ній, витримуючи як приладову, так і вертикальну швидкості. Однак льотчикам довелося керувати літаком у ручному режимі, з відключеним автопілотом і автоматом тяги. Можливо, з цієї причини розрахункову точку приземлення на початку ЗПС вони перелетіли. В середині смуги машина ще не торкнулася її колесами, і екіпаж, як вважають фахівці, почав енергійно «притискати» до неї SSJ 100. Перед приземленням льотчики, як показав параметричний самописець, різко збільшили режим роботи двигунів і водночас опустили ніс літака”, – йдеться в розслідуванні.


Автори матеріалу припускають, що цей маневр був небезпечним і невиправданим. Можливо, він і став причиною загибелі людей.


Борт приземлився «на три крапки» із завищеними приладовою і вертикальною швидкостями. У цей момент передня стійка шасі стиснулася і підкинула машину вгору. Потім послідувала серія ще більш потужних стрибків по смузі. Другий удар створив літаку і його пасажирам динамічне перевантаження близько 5G (навантаження 3,75 G – гранична для цього повітряного судна, вона може привести до відділення крил від фюзеляжу).


В результаті задні стійки шасі продавили паливні баки машини.


Як повідомлялося раніше, експерти дають оцінку адекватності дій рятувальників, а також відповідність їх міжнародним вимогам нормативних документів. Фахівці кажуть, що з борту був поданий сигнал лиха, незважаючи на те, що посадка передбачалася в штатному режимі – аеропорт зобов’язаний був вивести техніку. Проте повною мірою цього зроблено не було. Приміром, з шести аварійно-рятувальних автомобілів Elefant у перші шість хвилин були задіяні лише два з водою, а не піною (піна потрібна, коли розлилося паливо).


Раніше повідомлялося про те, що пілоти в переговорах виголосили фразу «літак в Direct Mode». Перехід в Direct Mode не є аварійною ситуацією. Він є нормальним режимом керування — у разі переходу літака в режим Direct Mode політ може здійснюватися без декларування сигналів терміновості і лиха. Фахівці також відзначали, що оскільки екіпаж сигнал лиха (декларування сигналу лиха MAY DAY) не оголошував, аварійні служби не зустрічали борт.


Нагадаймо, 5 травня Superjet-100, який здійснював екстрену посадку в аеропорту «Шереметьєво» з-за несправності на борту, спалахнув при посадці. Полум’я охопило половину фюзеляжу. Евакуація пасажирів зайняла всього 55 секунд. Загинула 41 людина.
Додайте «Народну правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися
Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2019/05/15/aviakatastrofa-u-sheremetyevo-u-spravi-stavsya-neochikuvanyj-povorot/”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP