Loading...

У Європейській бізнес-асоціації заявили, що підтримують своєчасний запуск ринку електроенергії

Світлана Михайловська: Ми сподіваємося, що і президент, і уряд підтримуватимуть виконання Україною взятих на себе міжнародних зобов’язань

Європейська бізнес-асоціація підтримує запровадження нової моделі оптового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року, заявила в коментарі "Обозревателю" заступник директора Європейської бізнес-асоціації Світлана Михайловська.

"Підстави для проведення цієї реформи, великою мірою, все-таки є. Дуже важливо, щоб ця реформа відбулася, щоб ринок був прозорим. Це сигнал як для внутрішнього бізнесу, так і для зовнішніх партнерів, що ми рухаємося у правильному напрямку, що ми націлені на виконання своїх зобов’язань і рухаємося у бік прогресивних реформ. Європейська бізнес-асоціація завжди виступала на підтримку реформи енергоринку. Це те, що насправді, на нашу думку, на думку зокрема і міжнародних експертів, допоможе покращити ситуацію, яка склалася у нас сьогодні на ринку – на сьогодні не дуже прозоро ринок функціонує. Відповідно, я думаю, що для України затримка із цією реформою – це було б недобре", – сказала Михайловська.

Вона додала, що керівництву країни варто прислухатися до думки міжнародних партнерів щодо цього.

"Ми сподіваємося, що і президент, і уряд підтримуватимуть виконання Україною взятих на себе міжнародних зобов’язань. Як би банально це не звучало, має бути політична воля для проведення цієї реформи", – переконана заступник директора Європейської бізнес-асоціації.

Із 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку заплановано на липень 2019-го. Перехід передбачено законом "Про ринок електроенергії", ухваленим у 2017 році.

Він передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку і норми Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні розділення компаній за напрямками розподілу і передання електроенергії.

23 квітня представники ЄС, ЄБРР, Європейського енергетичного співтовариства, Європейського інвестиційного банку та USAID в Україні заявили, що стурбовані гальмуванням запуску нового ринку електроенергії.

Державні підприємства НЕК "Укренерго" та "Енергоринок" уже розпочали тестові покупки і продаж у межах підготовки до реалізації закону "Про ринок електричної енергії", повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

Запуск конкурентного ринку електричної енергії є одним із зобов’язань України перед Євросоюзом. Реформа у сфері енергетики – одна з умов для надання Україні другого траншу макрофінансової допомоги від ЄС на суму €500 млн.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-v-jevropejskij-biznes-asotsiatsiji-zajavili-shcho-pidtrimujut-svojechasnij-zapusk-rinku-elektroenergiji-934309.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP