Loading...

Втрата 16 хвилин сну може негативно позначитися на працездатності людини


Вчені з Університету Південної Флориди заявили про те, що порушення режиму сну під час робочого тижня знижує продуктивність праці. Згідно з їхніми висновками, 16 хвилин, "відібрані" у сну ввечері, можуть негативно позначитися на увазі і концентрації на наступний день, повідомляє Naked science.

У ході дослідження вчені опитали 130 здорових співробітників, які працюють у сфері IT і у яких є мінімум одна дитина шкільного віку. Учасники повідомили, що, коли вони спали на 16 хвилин менше звичайного і мали гіршу якість сну, на наступний день у них виникало більше проблем з роботою. Недосип піднімав їх рівень стресу, особливо щодо питань, що стосуються балансу між роботою та особистим життям, в результаті чого вони лягали спати раніше і прокидалися раніше через втому.

Провівши додаткові дослідження, вчені з’ясували, що пробудження на 19 хвилин раніше звичайного і відхід до сну на 16 хвилин пізніше були пов’язані з однією додатковою точкою на шкалі когнітивних перешкод на наступний день.

"Ці циклічні асоціації показують, що сон співробітників піддається щоденному когнітивного стресу, а також сприяє когнітивно-стресовим переживанням. Результати нашого дослідження дають емпіричні докази того, чому роботодавці повинні докладати більше зусиль для поліпшення сну своїх співробітників. Працівники, що виспались, можуть бути більш ефективними на роботі через більшу здатність залишатися зосередженими на завданні з меншою кількістю помилок і міжособистісних конфліктів", — вважають вчені.

Раніше вчені встановили, що обчисленнями та уявленнями цифр і чисел в розумі займається не тільки права півкуля мозку, але і ліва його половина. Вчені з’ясували, що на цифри реагує особлива ділянка в нижній частині скроневої кори мозку, яка включалася при перегляді чисел як у лівій, так і в правій півкулі. Ця ділянка, яку вчені назвали "зоною форми числа" (NFA), призначена виключно для розпізнавання чисел — вона не включалася тоді, коли дослідники показували добровольцям літери або "фальшиві числа" – знаки, схожі за формою на цифри, але які при цьому ними не були.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/vtrata-16-hvilin-snu-mozhe-negativno-poznachitisya-na-pracezdatnosti-lyudini-309640_.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP