Loading...

На Черкащині прикордонники і митники провели навчання за програмою ОБСЄ

Майдан в отруйному димові, та рятувальників це не зупиняє. За умов навчання митники та прикордонники відточують навички правильно застосувати спецспорядження.


Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.


«Засоби захисту повинні бути підігнані по розміру, також на обличчі, бо якщо вони не будуть підігнані і підготовлені, то ви зможете нахапатися отруйних речовин», – пояснює керівник навчальної групи.


Далі завдання ускладнюють. В автобусі, якого зупинили на навчальному пункті перепуску, за легендою, стався витік хімікатів.


Як максимально ефективно діяти за умов небезпеки, українським фахівцям пояснює експерт ОБСЄ.


«Пам’ятаймо: перші ваші прилади виявлення – це ваші очі, ваш розум, ваш здоровий глузд», – пояснює фахівець.


Втім, не тільки, додають учасники навчань. Без спецзасобів у схожому становищі ніяк.


«Цей прилад використовується як у цивільних, так і бойових умовах. Тут багатий спектр на виявлення можливих негативних отруйних і навіть бойових хімічних речовин», – розповідає учасник навчань Максим Поліщук.


Прилад одразу ж фіксує хімічну небезпеку, її утилізують. Тим часом інші учасники вчаться надавати допомогу постраждалим.


Цю програму розробили в ОБСЄ спільно з митниками та прикордонниками. Практиці передував тиждень теорії. Працівники перепускних пунктів на кордонах зізнаються: досвіду боротьби проти серйозної хімічної загрози не мали.


«Небезпечні речовини ми розрізняємо за характером. Вони обов’язково ідуть в спеціальних ємностях, цистернах і є правила перевезення цих речовин. Ми виробили для себе алгоритм дій при настанні такого випадку з небезпечними речовинами», – каже учасниця навчань Наталя Касіян.


Цього року під орудою ОБСЄ відбудеться ще два таких вишколи. Учасники тренингу в майбутньому стануть інструкторами для своїх колег.


Нагадаймо, в ОБСЄ пообіцяли допомогу Академії Національної поліції України. Зокрема, обіцяють передати сучасне обладнання.


Лідія Пугач, «Перші про головне»Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/04/27/na_cherkashchyni_prykordonnyky_i_mytnyky_provely_navchannya_za_programoyu_1561691”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP