Loading...

Твариняча сеча допомогла вченим у Туреччині зробити велике відкриття

Завдяки слідам козячої і овечої сечі археологи змогли дізнатися більше, як в Туреччині приручали тварин близько 10 тис. років тому.


Про це повідомляє Новое Время з посиланням на France 24.


Як подає АР, інноваційний підхід археологів допоміг дізнатися, як стародавні турки переходили від полювання на тварин до їх розведення та фермерства.


Вчені вивчали сліди сечі овець і кіз, а точніше сіль з сечі цих тварин, яка залишилася в грунті під селом в центральній Туреччині. Таким чином, дослідники змогли визначити, скільки саме тварин було в поселенні.


Виявилося, що у жителів цієї місцевості було всього кілька тварин в кінці ери Неоліт. Але, в період з 10,7 тис. по 9,4 тис. токів тому кількість тварин збільшилася від 10 до 1000 разів.


Завдяки посушливій погоді в цій місцевості, сіль з сечі тварин добре збереглася, і археологи визначили, що з часом, тварин стало набагато більше, ніж людей.


Антрополог з Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл Бенджамін Арбакл розповів виданню The Atlantic, що аналіз сечі тварин має одну ключову перевага для вчених, в порівнянні з розкопками кісток: «Важко сказати, чи на цих тварин полювали, або їх утримували в стаді, або на деяких з них полювали, а деяких утримували в стаді».


За його словами, висока концентрація сечі в одному місці пов’язана з тим, що люди і тварини перебували там досить тривалий період.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/04/19/tvarynyacha_secha_dopomogla_vchenym_u_turechchyni_zrobyty_velyke_vidkryttya_1555401”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP