Loading...

Два роки розслідування: cпецпрокурор Мюллер не знайшов змови Трампа з Росією

<p>Для того, щоб охопити весь обсяг роботи, Роберт Мюллер найняв 19 юристів та мав у розпорядженні 40 агентів ФБР</p> — Два роки розслідування: cпецпрокурор Мюллер не знайшов змови Трампа з Росією

Для того, щоб охопити весь обсяг роботи, Роберт Мюллер найняв 19 юристів та мав у розпорядженні 40 агентів ФБР

Доповідь Мюллера «не містить рекомендацій для будь-яких додаткових обвинувальних актів»


Спецпрокурор США Роберт Мюллер, який майже два роки очолював розслідування щодо втручання РФ у президентські вибори 2016 року, не знайшов доказів змови кампанії Дональда Трампа з росіянами, а також обструкції правосуддю.


Про це йдеться в офіційному листі генерального прокурора США керівництву юридичних комітетів Сенату і Палати представників американського Конгресу, оприлюдненому в неділю.


«Розслідування спеціального прокурора не знайшло фактів, що кампанія Трампа або будь-хто, пов’язаний з нею, перебував у змові чи в координації з російським урядом в рамках активності РФ щодо втручання у ці вибори»,- зазначається у листі генпрокурора Барра.


Водночас вказується на два суттєвих елементи втручання Росії у вибори. Перший пов’язаний з діяльністю «Агентства інтернет-досліджень» (так званої Фабрики тролів), яке поширювало дезінформацію, в тому числі — через соціальні медіа.


Другий встановлений факт втручання росіян – це успішні зусилля російського уряду щодо проведення операцій комп’ютерного зламу та поширення вкрадених листів у відкритому доступі на сайті WikiLeaks.


Як зазначається в листі, доповідь Мюллера розділена на дві частини. Перша розповідає про втручання Росії у вибори президента США 2016 року з висновками про відсутність доказів про змову. Друга зосереджується на вивченні аспектів перешкоджання правосуддю.


Як уточнюється у другій частині, докази, зібрані в рамках розслідування спецпрокурора Мюллера «не є достатніми для того, щоби стверджувати», що президент Дональд Трамп чинив обструкцію правосуддю.


У листі також зазначається, що доповідь Мюллера «не містить рекомендацій для будь-яких додаткових обвинувальних актів». При цьому наводиться деяка статистика щодо охоплення «російського» розслідування Мюллера. Зокрема, як стало відомо з документа, офіс спецпрокурора видав понад 2,8 тис. повісток та реалізував понад 500 ордерів на обшук. Для того, щоб охопити весь обсяг роботи, Мюллер найняв 19 юристів та мав у розпорядженні 40 агентів ФБР. Вся команда опитала приблизно 500 свідків.


Нагадаймо, Роберт Мюллер був призначений на посаду спеціального прокурора 17 травня 2017 року для проведення розслідування втручання РФ у президентські вибори в США, а також можливої змови кампанії Трампа з росіянами.


Відтоді його офіс висунув кримінальні обвинувачення проти 37 осіб, п’ятеро з яких отримали реальні терміни ув’язнення. Серед них — колишні помічники в кампанії Трампа Рік Гейтс і Георгій Пападопулос, екс-радник президента з питань нацбезпеки Майкл Флінн та особистий адвокат Майкл Коен. Останній судовий процес відбувся над керівником кампанії Трампа Полом Манафортом.


На черзі залишається процес над давнім соратником Дональда Трампа Роджером Стоуном.


У п’ятницю, 22 березня, генеральний прокурор США повідомив, що офіс спецпрокурора США Роберта Мюллера офіційно завершив розслідування справи втручання РФ у президентські вибори в Сполучених Штатах у 2016 році.


У Конгресі США вимагали публікації доповіді про втручання РФ у вибори.


До слова, 13 березня колишнього радника Віктора Януковича і екс-очільника передвиборчого штабу президента США Пола Манафорта засудили до 3,5 років в’язниці за звинуваченнями у змові, пов’язаними з його діяльність в Україні.


Раніше Федеральний суд США оголосив вирок колишньому голові виборчого штабу Дональда Трампа Полу Манафорту, засудивши його до 47 місяців ув’язнення.


Джерело: Укрінформ


Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/dva-roki-rozsliduvannya-cpecprokuror-myuller-ne-znayshov-zmovi-trampa-z-rosijeyu-579751.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP