Loading...

Князєв: Жертвами злочинних посягань стали 38 активістів, які виступали проти корупції

Князєв заявив, що розслідування тяжких злочинів проти активістів на особистому контролі його заступників

Із 2014-го до 2019 року зареєстровано 149 заяв і повідомлень про злочини та події, які можна віднести до категорії злочинів проти громадських активістів. Про це розповів голова Національної поліції України Сергій Князєв 14 березня під час засідання тимчасової слідчої комісії з розслідування нападів на громадських активістів, повідомила прес-служба Національної поліції.

Найбільше злочинів проти активістів зареєстровано в Києві (29), Одеській (19), Київській (18) і Дніпропетровській (15) областях. На сьогодні слідчі Нацполіції розслідують 91 кримінальне провадження цієї категорії.

"Жертвами злочинних посягань стали 38 активістів, які виступали проти корупції, 31 активіст відстоював права у сфері довкілля та протидіяв незаконним будівництвам, 19 громадян, які борються за рівні права членів ЛГБТ-спільноти, 16 націонал-патріотів, 18 журналістів, 10 правозахисників, сім депутатів місцевих рад. Шість – це волонтери та інші громадяни з активною життєвою позицією", – перерахував Князєв.

Він додав, що серед зареєстрованих злочинів – 19 убивств, три погрози вбивством. 38 активістам завдали тілесних ушкоджень (31 випадок – це легкі тілесні ушкодження). Також зареєстровано 33 випадки хуліганства та 13 – перешкоджання законній діяльності журналістів.

"За результатами досудового розслідування до суду направлені обвинувальні акти у 25 кримінальних провадженнях. 18 кримінальних проваджень закрито за відсутністю складу злочину, 9 передано за підслідністю до підрозділів СБУ та прокуратури", – розповів голова Нацполіції.

Князєв додав, що розслідування тяжких злочинів проти активістів на особистому контролі його заступників.

У звіті за грудень 2018 року моніторингова місія ООН вказувала на зростання кількості нападів в Україні на співробітників ЗМІ, активістів та представників політичних партій.

За даними управління верховного комісара ООН із прав людини, в Україні від початку 2018 року до 15 лютого 2019 року зафіксовано 164 напади на представників громадянського суспільства.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/knjazjev-zhertvami-zlochinnih-posjagan-stali-38-aktivistiv-jaki-vistupali-proti-koruptsiji-811594.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP