Loading...

У Румунії створили найпотужнішу в світі лазерну установку

Потужність лазерної установки в науково-дослідному центрі при Інституті ядерної фізики та інженерії імені Хоріі Хулубея (IFIN-HH) в передмісті румунської столиці Мегуреле в ході останніх випробувань досягла десятої частини енергії Сонця – 10 мільйонів мільярдів ват (10,88 петаватт), інформує 1NEWS.Згідно з повідомленням, керівник проекту, академік Ніколає Замфир повідомив, що за результатами тестів лазерної установки ELI-NP в Мегуреле, була досягнута потужність десятої частини енергії Сонця, сконцентрована в одному світловому промені – 10,88 петаватт (10 мільйонів мільярдів ват). Таким чином, румунські вчені поряд з фахівцями міжнародного значення зуміли побудувати найпотужніший лазер у світі.


Як повідомив академік Замфір, тепер піде етап інтенсивних досліджень, в ході яких будуть перевірені моделі можливих застосувань потужного лазера – наприклад, в області терапії раку, магнітно-резонансної томографії високої роздільної здатності, виробництва радіоактивних ізотопів для діагностики та лікування різних захворювань.


Нагадаймо, збірка лазерної установки в Мегуреле почалася у вересні 2016 року і знаходиться в завершальній стадії. Це – великий європейський проект Extreme Light Infrastructure – Nuclear Physics (ELI-NP). Його загальна вартість – 356,2 мільйона євро, з яких 311 мільйонів євро складають європейські фонди.

Джерело статті: “https://1news.com.ua/svit/u-rumuniyi-stvoryly-najpotuzhnishu-v-sviti-lazernu-ustanovku.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP