Loading...

У чоловічому безплідді винні гени, - вчені

Дослідники з Ньюкаслського університету Великобританії зробили важливе відкриття про природу гена RBMXL2, який вже був відомий науці.Фахівці встановили, що саме цей ген відповідає за безплідність у чоловіків.

"Ген RBMXL2 може відігравати критичну роль для безплідних чоловіків. Цей ген присутній тільки у людей та ссавців чоловічої статі, і його дисфункція перешкоджає утворенню сперматозоїдів", – повідомляється у прес-релізі, який передає MedikForum, пише УНІАН.

Вчені визнають, що, незважаючи на свою поширеність, чоловіче безпліддя все ще погано вивчене й багато в чому залишається загадкою для лікарів.

Ген RBMXL2 був виявлений в Y-хромосомі, яку завжди було дуже важко досліджувати. Цього разу фахівцями була проведена серія експериментів на мишах з активізованим геном RBMXL2.

У ході свого розслідування вчені виявили, що включення гена RBMXL2 блокувало експресію інших генів, внаслідок чого сперматозоїди не отримували можливості нормально розвиватися й запліднити яйцеклітину. Автори проекту вважають, що те ж саме відбувається в організмі чоловіків – ген RBMXL2 робить їх безплідними.

"Цей ген відомий вже понад 20 років, але його роль у розвитку безпліддя ми змогли уточнити лише зараз, і це справжній прорив. Безпліддя впливає не тільки на репродуктивну функцію, воно негативно позначається на психічному здоров’ї чоловіків, знижує їхню самооцінку та може приводити до важких депресій", – зазначили наукові фахівці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 причин, чому у вас випадає волосся


Джерело статті: “https://konkurent.in.ua/publication/35801/u-cholovichomu-bezpliddi-vinni-geni-vcheni/”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP