Loading...

Оборонний завод запідозрили в махінаціях з прицілами для мінометів, – ЗМІ

Правоохоронці підозрюють посадовців ПАТ «Завод «Маяк» у зловживанні службовим становищем при отриманні від ТОВ «Радіоаптека» прицілів до мінометів без укладання договору, що нанесло шкоду державі на суму 2,72 млн₴


Про це повідомляє видання Наші гроші з посиланням на ухвалу Оболонського районного суду м. Києва, куди прокурор звернувся в рамках кримінального провадження №42018100050000117 від 13 червня 2018 року.


Зазначається, що з матеріалів досудового розслідування відомо, що з 13 по 19 червня минулого року завод «Маяк» провів тендер на закупівлю МПМ-44М для мінометів вартістю 2,72 млн₴


Повідомляється, що переможцем торгів стало ТОВ «Радіоаптека», яке здійснило поставку необхідних 23 прицілів, хоча відповідного договору з нею не було укладено, як і не було проведено оплату поставки.


«Натомість відповідні розрахунки здійснило дочірнє підприємство «Виробничо-комерційне підприємство «Маяк-Сервіс» на користь ТОВ «Фірма Ренал». Після отримання прицілів завод направив їх на ремонт на ДП «Шепетівський ремонтний завод», – йдеться у повідомленні.


У виданні додають, що на думку слідства, це може свідчити про поставку «Радіоаптекою» несправних чи не нових прицілів.


Також зазначається, що з матеріалів досудового розслідування відомо, що співробітники столичного СБУ вважають цю фірму фіктивною, бо вказаний за адресою реєстрації будинок взагалі фізично відсутній. Також у фірми неактивний контактний телефон та відсутній сайт.


Повідомляється, що у суді прокурор просив доступ до документації «Завод «Маяк» щодо співпраці з «ВКП «Маяк-Сервіс», «Шепетівський ремонтний завод» та «Радіоаптекою».


«Представник заводу в суді заявив, що з клопотання не зрозуміло які саме порушення здійснили посадовці оборонного підприємства. Крім того, «Маяк» намагався надавати відповіді на запити правоохоронців, хоча не зміг відповісти на всі, бо нині підприємство є фігурантом восьми кримінальних справ», – сказано у публікації.


У виданні додали, що суд задовольнив клопотання прокуратури частково, дозволивши лише тимчасовий доступ до документів, що стосуються розрахунків заводу з його дочірнім підприємством «Маяк-Сервіс» за червень-листопад 2018 року.


Повідомляється, що «Завод «Маяк» входить до концерну «Укроборонпром» і відомий виробництвом мінометів «Молот», від розривів якого з 2016 року загинуло 13 військовослужбовців.


З березня 2018 року очолює Володимир Гаврилов – колишній чоловік та співмешканець Лідії Гаврилової, яка очолює Державну аудиторську службу України і яку НАБУ підозрює в незаконному збагаченні.


Зазначається, що включно по 2017 рік в Держаудитслужбі працював і Гаврилов. В своїй декларації за 2017 рік він вказав, що є власником двох паркомісць та автомобіля Toyota land Cruiser, який він купив новим в 2016 році. Готівкою він тримав 3 млн грн, 8,5 тис євро та $5 тис.


«Радіоаптека» до квітня 2018 року називалося ТОВ «Ай Ті Коннект», її бенефіціаром був мешканець Молдови Нікіта Мунтян. В квітні власником та керівником підприємства став полтавчанин Олександр Швецов. Тоді ж було змінено в реєстрі і напрямок діяльності – з неспеціалізованої оптової торгівлі на виробництво електронних компонентів.


Повідомляється, що власниками «Фірма «Ренал» вказані Григорій Ворончук та Лілія Пастущенко. Вона є фігурантом кримінальної справи за підозрою в оборудках при співпраці з бронетанковими заводами.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/01/11/oboronnyy_zavod_zapidozryly_v_mahinatsiyah_z_prytsilamy_dlya_minometiv__zmi_1486169”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP