Loading...

Інфляція в минулому році досягла п’ятирічного мінімуму - НБУ

Інфляція в минулому році досягла п’ятирічного мінімуму — НБУ
Фото: Shutterstock

За 2018 року споживчі ціни зросли на 9,8%, а інфляція опустилась до 5-річного мінімуму. Про це з посиланням на дані Державної служби статистики (Держстат) повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

Згідно з повідомленням, знизити інфляцію до однозначного рівня за підсумками року вперше за п’ять років допомогла насамперед жорстка монетарна політика.

«Поступове підвищення облікової ставки почалося з жовтня 2017 року з огляду на посилення інфляційних ризиків. Впродовж минулого року для зниження інфляції до цільових орієнтирів у середньостроковій перспективі Правління Національного банку чотири рази підвищувало облікову ставку – загалом на 3,5 в.п. до поточних 18,0% річних. Це зумовило підвищення процентних ставок і, відповідно, надавало стимули для збільшення заощаджень. Крім того, це призвело до зміцнення курсу гривні до валют країн – основних торговельних партнерів України», – йдеться в повідомленні.

Разом з цим, передумовами до сповільнення інфляції стало падіння світових цін на нафту, а також зміцнення курсу гривні відносно долара та євро.

Важливим драйверо інфляції також був споживчий попит, який зростав завдяки підвищенню заробітних плат. У січні-листопаді 2018 року реальні заробітні плати були на 12,8% вище порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Також протягом більшої частини року вагомими чинниками, що впливали на економічні настрої, були невизначеність щодо відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом та високі зовнішні ризики.

Також читайте
НБУ порахував загальні втрати експорту товарів від заборони на ввезення до РФ 10 січня 2019, 14:57
Зростання цін в Україні уповільнилося до 9,8% у 2018 році – Держстат 10 січня 2019, 10:42
НБУ: держбанки щопівроку звітуватимуть РФС про прогрес у реструктуризації непрацюючих кредитів 9 січня 2019, 17:28

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20192372-inflyaciya-v-minulomu-roci-dosyagla-pyatirichnogo-minimumu-nbu”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP