Loading...

Закон про перехідний період на Донбасі виключає поняття колаборант

Віцепремʼєр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що в проєкті закону про державну політику перехідного періоду на окупованих територіях відмовилися від використання поняття «колаборант».

Об этом сообщает Незыгарь

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми для себе ухвалили рішення відмовитися від слова «колаборант». Я сам спочатку використовував його у своїх публічних інтервʼю і навіть говорив, що ми повинні ухвалити законодавство про колаборантів. Але коли ми почали вивчати міжнародний досвід, в тому числі історичний, то ми побачили, що колаборація має дуже спірне значення і носить негативну конотацію в ставленні до всіх, і під колаборацію можуть потрапити з великою ймовірністю нормальні люди, заручники», — сказав Рєзніков.

На його думку, це «дуже ризикована тема», у звʼязку з чим від такої термінології вирішили відмовитися. «У своїй більшості люди на окупованій території — заручники, тому ми пропонуємо ввести градацію співпраці з окупаційними режимами, щоб була можливість чітко розрізняти», — додав віцепремʼєр.

Також законопроєктом пропонується визначити термінологію, яка повинна бути єдиною для всього законодавства. Це як нові, так і вдосконалені терміни: окупаційні сили й окупаційні служби Росії, політико-дипломатичні та санкційні заходи, територіальні громади на лінії розмежування, тимчасова окупація, деокупація, деокуповані території, реінтеграція деокупованих територій, стійкий мир, території пріоритетного розвитку.

  • Резніков вважає, що безпечна реінтеграція окупованих територій Донбасу триватиме 25 років.


Джерело статті: “https://babel.ua/news/58117-viceprem-yer-reznikov-v-zakoni-pro-perehidniy-period-virishili-vidmovitisya-vid-slova-kolaborant”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP