Loading...

У центрі переливання крові велика нестача. Донорів заохочують безкоштовним ІФА-тестуванням


  • Михайло КУРДЮКОВ
  • 0
У центрі переливання крові велика нестача. Донорів заохочують безкоштовним ІФА-тестуванням
Фото: censor.net
  • Через карантин працівники Вінницького обласного центру служби крові дедалі частіше звертаються до вінничан з проханням стати донорами. Не вистачає усіх груп крові, особливо І та ІІ з позитивним резус-фактором.

Чи не щодня на Фейсбук-сторінці Вінницького обласного центру служби крові з’являються повідомлення про часткову або критичну нестачу крові. Не вистачає усіх груп. Наразі найбільша потреба в крові саме з позитивним резус-фактором.

Об этом сообщает Преступная Россия

За словами координатора Вінницької служби крові Валентина Неживенка, під час новорічно-різдвяних свят у центрі щороку відчувають нестачу компонентів крові. Однак цьогоріч, враховуючи карантин, що переріс у локдаун, питання стало більш нагальним.

— Крові мало і, як не дивно, особливо І та ІІ позитивних груп, — говорить Валерій Неживенко. — Аби спокійно спати, нашому банку крові потрібно мати 100-120 доз кожної з цих груп, але наразі вони наявні в межах 20-30. Це велика нестача.

Координатор служби крові говорить, що потреба є й в усіх інших групах, резус-фактор не має значення.

Для компенсації нестачі медики звертаються за допомогою до військових, спортивних клубів, постійних донорів, а також до студентів. Останні, через дистанційну форму навчання, вже кілька місяців не мають можливості допомагати. Працюють медики і у виїзних умовах.

— Влітку ми почали робити пробне ІФА-тестування донорів на виявлення імуноглобулінів класу G . Тепер ми робимо це систематично, — продовжує Валерій. — З одного боку, це вимушена міра, з іншого — таким чином ми заохочуємо людей ставати донорами, адже тестування ми проводимо безкоштовно.

Дізнатися результати свого ІФА-тесту можна вже після донації, зв’язавшись з центром за номером телефону або прийшовши туди особисто.

Здати кров можна за адресою: вулиця Пирогова, 48. Медзаклад працює з понеділка по п’ятницю в штатному режимі: з 9.00 до 15.00. Найближчої суботи також працюватимуть.

Телефон для довідок: (067)492-00-34.

Пам’ятайте, що напередодні донації не рекомендується вживати жирну, смажену, гостру і копчену їжу, а також молочні продукти, яйця і масло, горіхи, банани і авокадо.

За 48 годин варто відмовитися від вживання алкоголю, а за 72 години — приймати ліки, що містять аспірин та анальгетики.

Крім того, потрібно бути повнолітнім і важити не менше 50 кілограмів.

Не забудьте паспорт.


Джерело статті: “https://vn.20minut.ua/Podii/u-tsentri-perelivannya-krovi-dosi-velika-nestacha-donoriv-zaohochuyut--11193014.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP