Loading...

МЗС України розраховує, що у 2030 році країна стане повноцінним членом НАТО

Джапарова: Україна налаштована оптимістично

МЗС України розраховує, що у 2030 році країна стане повноцінним членом НАТО. Про це у відеозверненні на своїй сторінці у Facebook заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Об этом сообщает Сергей Доренко

Зокрема, вона підкреслила, що дискусію про майбутнє членство України в Альянсі має бути виведено на вищий рівень.

На думку Джапарової, у НАТО мають шукати можливості для розширення і зміцнення партнерства з Україною і Грузією, які прагнуть до членства та перебувають під постійним зовнішнім і внутрішнім тиском Росії.

Також вона підкреслила, що санкції проти РФ мають не тільки оновлювати, а й посилювати.

"Україна налаштована оптимістично. У 2030 році ми бачимо себе повноцінним членом Альянсу. У цьому контексті надання Україні плану дій щодо членства стане новим потужним імпульсом для подальшого руху шляхом реформ та мобілізації зусиль із метою досягнення критеріїв членства", – зазначила Джапарова.


https://www.facebook.com/edzhaparova/videos/10223665831182864/

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики позаблоковості".

Відповідно до Військової доктрини України, ухваленої у 2015 році, поглиблення співпраці з НАТО і досягнення повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.

9 березня 2018 року в НАТО повідомили, що визнають за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі.

У грудні 2019 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що Україна і Грузія будуть членами Альянсу, але визначати точні часові межі вступу поки рано.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

5 лютого 2020 року Кабінет Міністрів схвалив річну національну програму Україна – НАТО.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/mzs-ukrajini-rozrahovuje-shcho-v-2030-rotsi-krajina-stane-povnotsinnim-chlenom-nato-1530295.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP